• Mammografia
  Nie należy ufać bezgranicznie badaniom, które wychodzą znakomicie, dla sprawdzenia trzeba wykonać jeszcze dodatkowe - przekonuje Adela Kowalska, prezes iławskich Amazonek. Sama wykryła guzek w piersi rok po badaniu mammograficznym, które nie wykazało zmian.
 • Małgorzata Rozenek-Majdan
  Małgorzata Rozenek w programie "Projekt Lady" uczyła młode dziewczyny, jak być damą. Niestety w oczach części swoich fanów, straciła w tej kwestii autorytet, publikując na Instagramie swoje roznegliżowane zdjęcie.
 • Młoda mama z niemowlakiem na rękach
  "Chciałabym, żeby zmieniło się myślenie w naszym społeczeństwie. Żeby kobiety nie wstydziły się karmienia piersią, wręcz zachęcić je, by to robiły, bo to naprawdę jest najlepsze dla dziecka. Kobiety nie robią tego w sposób ordynarny. Chcę, żeby stało się to naturalne" - mówi pani Liwia, która - z pomocą reprezentującego ją Polskiego Towarzystwa Prawa Administracyjnego - wytoczyła proces właścicielowi jednej z sopockich restauracji. Głos w sprawie zabrał także minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
 • Mężczyzna dotyka pierś
  Jeden mężczyzna na tysiąc choruje lub może zachorować na nowotwór piersi - niekoniecznie złośliwy. Problemem jest sprawa diagnostyki. Takiego zdania jest dr William Jacot, onkolog z Instytutu Chorób Nowotworowych w Montpellier.
 • Kobieta karmi piersią niemowlaka
  W Polsce 96 proc. kobiet rozpoczyna karmienie naturalne w ciągu pierwszych dni od narodzin malucha. Mleczna droga urywa się jednak gwałtownie najczęściej po wypisie ze szpitala. Z przeprowadzonej ostatnio ankiety wynika, że jedynie 10,5 proc. mam karmi swoje pociechy wyłącznie piersią w 6. miesiącu życia. Powrót do pracy to duża zmiana w dotychczasowym trybie funkcjonowania powiększonej niedawno rodziny. Adaptacja do nowych warunków wymaga czasu, jednak nie musi oznaczać zmiany przyzwyczajeń żywieniowych Twojego malucha. Mama, która wróciła do pracy może z powodzeniem kontynuować karmienie własnym pokarmem.
 • Piersi
  Diagnoza, zwątpienie, nadzieja, nawrót choroby. Co roku pięć tysięcy kobiet w Polsce przegrywa walkę z rakiem piersi. 
 • Angelina Jolie amputowała obie piersi, by zapobiec nowotworowi
  Od czego zależy ryzyko powstania nowotworu piersi i jajników? Od wyniku badań genetycznych? Od tego, czy członkowie rodziny często chorowali na raka, a może jeszcze od innych czynników. Sprawa aktorki Angeliny Jolie, która poddała się zabiegowi mastektomii, by zminimalizować ryzyko zachorowania, budzi ogromne emocje. Co na to lekarze? Odpowiada dr Karolina Ochman, genetyk kliniczny z Kliniki INVICTA w Gdańsku.
 • Bolesław Piecha
  Senator PiS nie przebiera w słowach. O decyzji Angeliny Jolie, które zdecydowała się na usunięcie piersi mówi wprost "event". "Pewnie nie wygląda mniej sexy, ponieważ wszczepiła sobie implanty" - uważa Bolesław Piecha.
 • Supernowoczesny ośrodek do walki z rakiem piersi powstanie na Śląsku
  Jeden z pierwszych w Polsce ośrodków specjalizujących się w kompleksowym leczeniu nowotworów piersi - tzw. breast unit - powstanie do połowy przyszłego roku w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
 • Alicja Bachleda-Curuś
  Jedna z najpiękniejszych polskich aktorek, Alicja Bachleda-Curuś zawsze chętnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. I tym razem dała z siebie wszystko - a nawet więcej. Błysnęła kształtną piersią!