Pijani Polacy staranowali norweskim statkiem polski kuter
08 października 2010 Straż Graniczna zatrzymała statek handlowy bandery norweskiej. Miał on spowodować kolizję z polskim kutrem rybackim. Według pograniczników, kapitan i pierwszy oficer norweskiej jednostki byli pijani.