• Pijawki
  Pochodzące z hodowli w Namysłowie pijawki lekarskie ponownie zostały włączone do badań związanych z misjami kosmicznymi, które rozpoczęły się w bazie naukowej Lunares na terenie byłej jednostki wojskowej w Pile. Według naukowców pijawki można wykorzystywać podczas lotów kosmicznych w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych astronautów.
 • Pijawki na skórze
  Hirudoterapia to znana od prawieków metoda leczenia pijawkami. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nauczano jej na studiach medycznych, jednak w dobie ogólnodostępnych nowoczesnych środków leczniczych odeszła w zapomnienie. Dziś, gdy wiele antybiotyków przestaje działać, bo bakterie stają się na nie coraz bardziej oporne, leczenie pijawkami powraca do łask. A można nimi leczyć naprawdę wiele schorzeń.
 • Pijawki na skórze
  Na jakie choroby pomagają pijawki? Co znajduje się w ich ślinie?
 • Przemek Kossakowski
  Jeśli wierzyć w medycynę niekonwencjonalną to musi być najzdrowszy człowiek w kraju. W ciągu dwóch lat miał kontakt z około 120 uzdrowicielami - polskimi, ukraińskimi, rosyjskimi, romskimi. Diagnozowali go, oczyszczali, leczyli jego umysł i ciało. A on bez szemrania poddawał się nawet najbardziej szalonym metodom. Pozwalał, by na oczach kamer upuszczali mu krwi, okładali pijawkami, baranimi flakami i pszczołami, cięli, masowali dłutem, a nawet by go żywcem zakopali. Na pierwszej kolaudacji telewizyjni wyjadacze musieli wzięć Przemka Kossakowskiego za niezłego świra, ale od początku wiadomo było, że ten prawdziwek zrobi im show, jakiego do tej pory nie mieli.
 • Leczenie pijawkami oferuje kilka placówek medycyny naturalnej w Krakowie
  Czy wysysanie krwi to skuteczna metoda leczenia? Choć mógłby zalecić ją średniowieczny cyrulik, okazuje się, że zdobywa coraz większą popularność. Krakowianie stosują ją między innymi na choroby dziąseł i spadek popędu płciowego. Lekarze alarmują - to grozi śmiercią!