Mistrzowie Europy ponownie pokonali biało-czerwonych20 marca 2022Polscy piłkarze ręczni przegrali w Płocku ze Szwecją 24:28 (14:17) w drugim z rozegranych w tym tygodniu meczów towarzyskich. W czwartek ekipa "Trzech Koron" zwyciężyła 27:24.
Morawski i Skrzyniarz robili co mogli, ale nie uratowali Polaków przed porażką17 marca 2022Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała w Orlen Arenie w Płocku w towarzyskim meczu ze Szwecją 24:27 (12:11). Bardzo dobrze w drużynie biało-czerwonych spisywali się bramkarze Adam Morawski i Jakub Skrzyniarz, najwięcej goli rzucił Arkadiusz Moryto - osiem.
Ukraińska piłkarka ręczna grająca w Polsce: Nie puściłam męża na wojnę10 marca 2022Alona i Wołodymyr Szupyk to sportowe małżeństwo, które w Polsce gra w drużynach piłki ręcznej. "Tego miasta w zasadzie już nie ma. Giną całe rodziny" - powiedziała Alona, rozgrywająca KPR Kobierzyce, która wspomniała Ochtyrkę, miasto położone na wschodzie Ukrainy, w którym się wychowała.
Młode piłkarki ręczne z Ukrainy będą trenować w Chorzowie10 marca 202210 młodych piłkarek ręcznych z Lwowa zamieszkało w Chorzowie po wybuchu wojny na Ukrainie. „Akcja była szybka, w nocy z niedzieli na poniedziałek wysłaliśmy naszego klubowego busa na granicę i je przywieźliśmy" - powiedział prezes spółki KPR Ruch Chorzów Krzysztof Zioło.
Łomża Vive Kielce zapewniła sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału LM09 marca 2022Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce wygrali we własnej hali z Dinamem Bukareszt 34: 29 (20:13) w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów i zapewnili sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału.
Orlen Wisła Płock zajęła pierwsze miejsce w grupie A LE09 marca 2022Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali w Max-Schmeling-Halle z Fuechse Berlin 30:29 (16:15) w ostatniej kolejce grupy A Ligi Europejskiej. Zakończyli ten etap gry na pierwszym miejscu i w LAST 16 zmierzą się z czwartą ekipą grupy B TBV Lemgo Lippe.
Patrick Wiencek kończy karierę. "To było dla mnie bardzo trudne"08 marca 2022Piłkarz ręczny Patrick Wiencek ogłosił zakończenie kariery w narodowych barwach. Wiadomość potwierdził klub zawodnika THW Kiel i Niemiecki Związek Piłki Ręcznej.
Polskie piłkarki ręczne wygrają walkowerem oba mecze z Rosją04 marca 2022Polskie piłkarki ręczne, które w eliminacjach mistrzostw Europy miały grać z Rosjankami, na skutek zawieszenia rosyjskiej federacji otrzymają dwa zwycięstwa walkowerem - ogłosiła w piątek europejska federacja (EHF).
LM piłkarzy ręcznych. Łomża Vive mimo porażki nadal liderem03 marca 2022Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce przegrali na wyjeździe z węgierskim Telekomem Veszprem 33:35 (16:18) w 13. kolejce Ligi Mistrzów. To czwarta porażka polskiego zespołu, który mimo to utrzymał prowadzenie w grupie.
Petković wciąż trenuje rosyjskich szczypiornistów. "Nie jestem trenerem reżimu"01 marca 2022Velimir Petkovic nie zamierza rezygnować z funkcji trenera reprezentacji Rosji w piłce ręcznej, mimo inwazji zbrojnej tego kraju na Ukrainę. "Jestem trenerem szczypiornistów, a nie reżimu" - argumentował 65-latek pochodzący z Bośni i Hercegowiny.