• Piotr Mularuk, twórca filmu "Tacy jak my"
  "Tacy jak my" jest przedstawiane jako inny niż wszystkie film dokumentalny o powstaniu warszawskim. I rzeczywiście: o ważnym wydarzeniu mówią nie uczestnicy i historycy, ale muzycy, którzy tworzyli piosenki upamiętniające zryw, oraz zwykli ludzie, warszawiacy. Z Piotrem Mularukiem, reżyserem obrazu, rozmawiamy o tym, jak daleko jest od popkultury do dyskusji o polityce historycznej. Ale i o budowaniu mostu z przeszłością i odgruzowaniu ducha Warszawy. Film będzie można zobaczyć od 5 sierpnia w kinach.
 • "Yuma" prawie jak "Kac Wawa"
  Film Piotra Mularuka reklamowano jako próbę stworzenia polskiego westernu. Niestety, pociąg do Hollywood wykoleił się tuż po starcie. Odznaczająca się kloacznym humorem, intelektualnym ubóstwem i inscenizacyjną bezradnością "Yuma" przypomina znoszony ciuch z second-handu. W tej sytuacji nie będzie przesadą stwierdzenie, że Mularuk nakręcił najgorszy polski film od czasu "Kac Wawy".
 • Katarzyna Figura w roli właścicielki domu publicznego
  "Yuma" – najnowszy film Piotra Mularuka – zapowiadany jest jako połączenie kina akcji, komedii i romansu. W roli głównej wystąpił Jakub Gierszał – znany z kultowej już "Sali samobójców" i uznany za gwiazdę jutra – Shooting Stars przez członków European Film Promotion. Towarzyszą mu sławy polskiego kina: Katarzyna Figura jako burdel mama i rosyjski gangster Tomasz Kot. Już od 10 sierpnia "Yuma" w polskich kinach.
 • Katarzyna Figura
  Katarzyna Figura i Jakub Gierszał zagrają w obrazie Piotra Mularuka "Yuma".