• Warzywa
  Sposób odżywiania się jest równie ważny, jak sen i wysiłek fizyczny, dlatego jako postawę nowej piramidy zdrowego żywienia dla dzieci proponujemy aktywność fizyczną oraz właściwe wysypianie się – powiedział prof. Mirosław Jarosz podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego w Warszawie.
 • Wejście na piramidę
  Egipskie władze rozpoczęły śledztwo w sprawie filmu i zdjęcia, które wywołały wielkie oburzenie w tym muzułmańskim kraju. Chodzi o nagą parę na szczycie piramidy.
 • San Francisco w Kalifornii
  Za równowartość 10 mln zł można stać się właścicielem luksusowego domu w kształcie piramidy. Budynek stoi na wzgórzu w Kalifornii i roztacza się z niego widok na Pacyfik.
 • Piramidy w Gizie
  "Czterdzieści wieków patrzy na was!" - zwracał się do swoich żołnierzy Napoleon Bonaparte, patrząc na piramidy egipskie przed bitwą w 1798 roku. Okazuje się, że przez ten czas, a nawet dłużej Wielka Piramida w Gizie kryła interesującą tajemnicę. Odkryli ją właśnie naukowcy, którzy prześwietlili gigantyczną budowlę.
 • "Chłopak z sąsiedztwa" (reżyseria: Rob Cohen)
  Sensacja z Liamem Neesonem, thriller z Jennifer Lopez oraz artystyczny eksperyment Lecha Majewskiego… Ale nie tylko. 17 kwietnia na ekrany wchodzi dziewięć nowości. Na co więc warto się wybrać?
 • Mateusz Szczurek
  Ostry spór w rządzie o finansowanie budowy mieszkań. Pomysł wicepremiera Janusza Piechocińskiego krytykuje minister finansów. Jego zdaniem to "piramida finansowa", która może zagrozić budżetowi.
 • W USA nadal nmerem jeden są "Igrzyska śmierci"
  Superprodukcja "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1" trzeci tydzień z rzędu utrzymała pierwszą pozycję box office w USA.
 • Chichen Itza w Meksyku. Tutaj wszystko się zaczęło
  Chichen Itza, prekolumbijskie miasto to obowiązkowy punkt wycieczek odwiedzających Półwysep Jukatan. Tutaj przed wiekami mieszkali Majowie, którzy opracowali kalendarz kończący się na dacie 21 grudnia 2012 roku. Wyznawcy teorii o następującym tego dnia końcu świata wierzą, że w Chichen Itza przetrwają zagładę.
 • Aferzysta Bogusław B. chce oddawać pieniądze
  Bogusław B., karany już b. szef spółki Art-B - dziś oskarżony o wyłudzenia za pomocą tzw. piramidy finansowej - chce poddać się karze i zwracać pieniądze pokrzywdzonym na raty, do wysokości 25 proc. ich wpłat. Oni sami chcą, by było to 80 proc.
 • Twórca piramidy finansowej zatrzymany
  Po czterech latach zatrzymano Włocha, który oszukał na około 3 mln zł ponad tysiąc osób z całej Polski, prowadząc "firmę-piramidę" o nazwie Pier&Gio. 71-letni dziś Piergiorgio L. był poszukiwany od połowy 2008 r., kiedy to zniknął wraz z pieniędzmi klientów.