• "W głowie się nie mieści" – rewelacja Cannes w polskich kinach
  Trudno właściwie wyobrazić sobie, co nie mieści się w głowie twórców najnowszej animacji Pixara. Ich film to najzgrabniejsze połączenie jakości, techniki, dydaktyki i humoru, jakim obdarzyło nas w ostatnim czasie kino.
 • Twórcom "Sarili" udaje się przemycić kilka wartościowych treści
  "Sarila" to niemrawa wycieczka dla najmłodszych do prehistorii czasu i formy. Kanadyjską produkcję od standardów studia Pixara dzielą wieki. Kanciaste animacje przywodzą na myśl początki osiągnięć w tej dziedzinie. Zestawiona ze współczesnymi standardami "Sarila" jawi się jako ameba: ma mocno ograniczone ruchy, ale zachowuje indywidualizm.
 • "Merida Waleczna"
  Kopciuszek, Śnieżka, Śpiąca Królewna... a teraz również Merida Waleczna. Młoda i dzielna wojowniczka ma wielkie szanse, by dołączyć do grona ukochanych bohaterek dziecięcych bajek. I to już wkrótce. Najnowsza produkcja studia Pixar na srebrnych ekranach w Polsce zadebiutuje 17 sierpnia. Merida o płomiennych włosach podbiła już Amerykę, debiutując na pierwszym miejscu box office'u. Czas na Polskę!
 • 1. "WALL-E"
  Tuż przed światową premierą "Meridy walecznej" ("Brave"), dziennikarze z serwisu Vulture.com przygotowali ranking animacji ze studia Pixar. Redaktorzy ocenili wszystkie dotychczasowe pełnometrażowe dzieła zespołu Johna Lassetera, Andrew Stantona i Pete'a Doctera oraz Marka Andrewsa i Brendy Chapman. Oto przebojowe produkcje słynnego studia – od najlepszego do najsłabszego dzieła...
 • Steve Jobs (1955-2011)
  Zmarły w środę Steve Jobs cieszył się sławą genialnego wizjonera, którego kreatywność i ambicja zapewniły ogromne sukcesy firmie Apple. Zaczynał w garażu, by wkrótce zmienić świat swymi innowacjami i rozpoznawaniem możliwości, których inni nie dostrzegali.
 • "Auta 2" najszybsze w Ameryce
  Animacja "Auta 2" zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office'u.
 • Toy Story to także dzieło Pixara
  Studio Pixar ogłosiło premierę nowego, owianego tajemnicą filmu. Możemy spodziewać się rewelacji.
 • "Auta 2" w podróży za jeden uśmiech
  Kolejny murowany hit ze studia Pixar. W drugiej, jeszcze szybszej, jeszcze głośniejszej i wysokooktanowej części animacji o przygodach McQueena auta poznają brytyjską królową i zwiedzą kilka pięknych zakątków świata. Zygzak ujawni swe nowe oblicze, po liftingu, ze świeżymi rajdowymi emblematami i światłami. Pojawią się też nowi bohaterowie, którzy jeszcze bardziej podkręcą obroty tej odjechanej komedii. Start: 29 czerwca.
 • Toy Story 3
  Trzecia część słynnej trylogii, zrealizowana po jedenastoletniej przerwie i kolejny wielki sukces Pixara. Również artystyczny, bowiem "Toy Story 3" zebrało nie tylko świetne recenzje i Złotego Globa, ale znalazło się też w ekskluzywnym gronie obrazów nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu. A to kreskówkom dla dzieci nie zdarza się często. Szanse Chudy i spółka mają na wygraną małe, za to na statuetkę Akademii dla najlepszej animacji - 100%.
 • Animowane zabawki dały Pixarowi fortunę
  Animacja "Toy Story 3" wytwórni Pixar okazała się żyłą złota. Kontynuacja przygód sympatycznych zabawek zarobiła w USA przez weekend otwarcia aż 109 milionów dolarów. Od czerwca najnowsze dzieło Pixara przyniosło na całym świecie zysk 920 milionów dolarów, stając się najbardziej dochodową animacją w historii.