• Aleksandra Dulkiewicz
    Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odwołała się do szefa MSWiA od decyzji wojewody pomorskiego pozwalającej Solidarności Stoczni Gdańskiej na organizację 4 czerwca cyklicznego zgromadzenia na Placu Solidarności. Zwróciła się też o zajęcie stanowiska do RPO i prokuratury. W oficjalnych pismach przekonuje, że doszło do nadużycia prawa.
  • Usuwaniem zniszczeń zajmują się pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku
    Pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni oczyścili gdański Pomnik Poległych Stoczniowców. Monument został sprofanowany. Stało się to najprawdopodobniej w nocy z poniedziałku na wtorek. Na trzech krzyżach tworzących monument ktoś wymalował farbą polityczne napisy.
  • Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, premier Belgii Yves Leterme, były premier Królestwa Niderlandów Wim Kok, przewodniczący PE Jerzy Buzek, marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, były premier Tadeusz Mazowiecki, premier RP Donald Tusk, pierwsza kobieta na stanowisku przewodniczącego PE Simone Veil, były przewodniczący PE Hans-Gert Poettering i przewodniczący KE Jose Manuel Barroso podczas uroczystości nadania imienia Placowi "Solidarności 1980"
    W przeddzień 31. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych nadano imię "Solidarności 1980" rozległej esplanadzie przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Przecinający ją plac nazwano imieniem Simone Veil, francuskiej polityk, byłej przewodniczącej PE. Obecna na uroczystości Veil podkreśliła, ze Solidarność była "jednym z dużych symboli wolności w Europie".