• Kobieta zrobiła test ciążowy
  "Optymalnym czasem na posiadanie pierwszego dziecka jest przedział wiekowy 18-25 lat" - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Grzegorz Południewski, ginekolog. Tyczkarka Monika Pyrek-Rokita zdradziła, dlaczego czekała z zajściem w ciążę do zakończenia kariery sportowej. Jak mistrzyni świata w kickboxingu Iwona Guzowska i stylistka Zofia Ślotała połączyły macierzyństwo z pracą?
 • DNA
  Czynniki genetyczne warunkują rozwój człowieka na każdym etapie – od momentu powstania życia, aż do śmierci. Coraz częściej mówi się także o ich istotnym znaczeniu dla płodności. Prowadzone w ciągu ostatnich lat badania naukowe pozwoliły lepiej poznać mechanizmy wpływające na powstawanie gamet i proces zapłodnienia.
 • Kobieta w ciąży
  Kiedy zapytamy przyszłych rodziców, czy woleliby chłopca czy dziewczynkę, oni najczęściej odpowiadają, że płeć nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsze jest to, by maluszek urodził się zdrowy. Zdarza się jednak, że mama i tata marzą o narodzinach synka lub córeczki. Czy mogą wobec tego w jakiś sposób sobie pomóc? Czy istnieją skuteczne sposoby planowania płci?
 • Kobieta planuje dziecko
  Niepłodność to niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. Niepłodność dotyka co szóstej pary w wieku reprodukcyjnym na świecie. Choć jest to już problem społeczny, temat ten nadal stanowi tabu.
 • Kobieta zrobiła test ciążowy
  W Polsce coraz więcej młodych kobiet dotykają problemy z płodnością. Tymczasem nie ma kto przygotować je na taką sytuację. Szkoła pomimo lekcji wychowania do życia w rodzinie, milczy w tym temacie. O tym, żeby był on bardziej widoczny w programie szkolnym przekonani są zarówno lekarze, jak i rodzice nastolatków.
 • Para wykonująca test ciążowy
  Jaki jest najlepszy wiek na zajście w ciążę? Ile czasu pary starają się o poczęcie dziecka? Jak przygotowania do ciąży postrzega kobieta, a jak mężczyzna? Między innymi te pytania zadał Polakom TNS Polska na zlecenia marki dr Bocian. Sprawdźmy zatem co Polacy sądzą o ciąży i założeniu rodziny.
 • Kobieta planuje dziecko
  Rośnie liczba Polaków, którzy mają problem z płodnością – wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Gyncentrum. Coraz częściej winą za to niepokojące zjawisko naukowcy obarczają… stres.
 • Zanim zajdziesz w ciążę
  Od kilkunastu miesięcy każda miesiączka wywołuje u ciebie poczucie zawodu? Spokojnie, to jeszcze nie powód do paniki. Warto jednak zdiagnozować, dlaczego nie zachodzisz w ciążę.