• Płatności kartowe: wygodne i bezpieczne, w tradycyjnych sklepach oraz on-line
    Płacenie kartą (czy to prywatną, czy firmową) jest wygodniejsze i – co może wydawać się paradoksalne – bezpieczniejsze od płacenia gotówką. Dlaczego? Jeśli zgubimy gotówkę lub ktoś ją nam ukradnie, tracimy pieniądze bezpowrotnie. Jeśli natomiast zgubimy kartę, nie musimy stracić ani grosza – wystarczy, że zastrzeżemy naszą kartę w banku, który ją wydał, a od tego momentu odpowiedzialność za wszelkie ewentualne transakcje nieuprawnione dokonane kartą spoczywa na banku, nie na nas.
  • Pieniądze
    Nie trzeba już znać numeru rachunku bankowego kolegi, któremu chcemy oddać kilka złotych pożyczonych na kanapkę w pracy. Są rozwiązania pozwalające na przelewanie pieniędzy na numer telefonu czy adres e-mail
  • Coraz więcej towarów i usług kupujemy przez internet. Jak jednak sprawdzić, czy nasze pieniądze nie trafią do oszustów? Oto, co radzi, w rozmowie z portalem dziennik.pl, ekspert ds. bezpieczeństwa.
  • Telefon komórkowy, smartfon – urządzenie, które mamy zawsze (lub prawie zawsze) pod ręką. Dlaczego więc nie wykorzystywać go nie tylko do rozmawiania, wysyłania maili, serfowania po Internecie, a też do płacenia?