• Zabijały badaczy grobowca Tutanchamona, przyczyniły się też do „ Klątwy Jagiellończyka” ­­– mikotoksyny, czyli produkty przemiany materii grzybów pleśniowych, powszechnie zwanych pleśnią. Jedne z nich pojawiają się na ścianach zawilgoconych pomieszczeń, inne zakażają pokarm. W jaki sposób zagrażają zdrowiu człowieka?
 • Pleśń na chlebie
  Czym różni się pleśń na serach długo dojrzewających od tej na zepsutym jedzeniu? Dobre i złe strony pleśni.
 • Rynna
  Każdy właściciel domu wie, że okresowe kontrole stanu budynku są niezwykle ważne. Systematyczne przeglądy jego stałych elementów wpływają na długotrwałe i poprawne funkcjonowanie całej konstrukcji. Okres pozimowy to dobry moment by sprawdzić te elementy domu, które narażone były na uszkodzenia spowodowane niekorzystną pogodą. Podpowiadamy na co zwrócić szczególną uwagę podczas prac konserwacyjnych.
 • Mieszkanie
  Co trzeci Polak ma alergię. Dotyka ona ponad połowę mieszkańców dużych miast, a dolegliwości są powodowane coraz częściej przez wszechogarniający nas smog. Alergicy uciekają z centrum miast na obrzeża, ale czy to najlepsze rozwiązanie? Przecież decydując się na mieszkanie pod miastem również jesteśmy narażeni na alergeny.
 • Para na tle narysowanych na ścianie sprzętów domowych
  Polacy zaczęli zwracać uwagę na szkodliwe dla zdrowia warunki domowe, ale to wciąż za mało - pisze "Puls Biznesu".
 • Ser pleśniowy
  Grzyby pleśniowe nadają smak serom i niektórym wędlinom, z nich też powstały pierwsze antybiotyki ratujące życie. Niektóre rodzaje pleśni jednak mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.
 • Czekoladki
  Niektóre przysmaki wręcz „gwałcą” nasze kulinarne i smakowe przyzwyczajenia… Z pewnością podobne działanie mogą mieć te słodycze. Oto czekoladki z dodatkiem aromatycznego sera pleśniowego, pomidorów czy oliwy. Czy komuś może to smakować? Okazuje się, że tak!