• Mężczyzna ma zawał serca
  Pacjenci po zawale mogą żyć dłużej; w pierwszym roku po zawale serca umiera w naszym kraju co piąty pacjent, a po pięciu latach już co drugi – alarmowali eksperci podczas edukacyjnej konferencji kardiologicznej w Warszawie.
 • Serce
  Przekonanie, że zawał dotyczy jedynie ludzi starszych jest z założenia błędne, bo o ile w tej grupie wiekowej odsetek zawałowców jest najwyższy, to systematycznie przybywa również młodych pacjentów z problemami sercowymi - uważa prof. prof. Zbigniew Kalarus, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, pomysłodawca portalu Copozawale.pl.
 • zawał serca
  Polska jest w czołówce Europy pod względem leczenia zawałów serca. Jednak co 10. pacjent umiera w ciągu roku od wypisu ze szpitala. Powodem jest to, że chorzy nie stosują się do zaleceń lekarzy i narażają się na kolejny zawał, który może być już śmiertelny.
 • Zawał serca
  Wyniki leczenia zawałów serca podobne jak w Niemczech, także śmiertelność chorych, która wynosi około 10 procent. W Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH opublikowano raport opracowany wspólnie z Uniwersytetami Medycznymi: Warszawskim, Śląskim i Gdańskim.
 • Niewydolność serca przyczyną przedwczesnych zgonów
  W ostatnich 20 latach o 4 lata wydłużyła się przeciętna długość życia w Polsce, głównie dzięki poprawie skuteczności leczenia chorób układu krążenia. Ale jedno schorzenie przybiera rozmiary epidemii. Co na to eksperci?
 • W Polsce jest ok. 400 tys. osób z migotaniem przedsionków
  Społeczeństwo się starzeje. Jest więc coraz więcej pacjentów ze schorzeniem, które często prowadzi do udaru mózgu. W ciągu najbliższych 20 lat liczba chorych wzrośnie nawet dwukrotnie - zauważają specjaliści i szukają rozwiązań tego problemu.