• Kroplówka
  Bez specjalistycznego wsparcia żywieniowego nie ma skutecznego leczenia. Żywienie medyczne skraca pobyt chorego w szpitalu i obniża ogólne koszty terapii – przekonywali eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • Dziecko w szpitalu, pobyt rodzica
  Czy rodzice mają w szpitalu warunki komfortowe? Czy muszą płacić za pobyt przy dziecku?
 • Dziecko w szpitalu
  W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących pobierania przez szpitale opłat za pobyt rodziców przy hospitalizowanych dzieciach – powiedział minister Łukasz Szumowski. Odpłatność za sam pobyt nie może być pobierana – zaznaczył.
 • Chora kobieta leży w łóżku
  Każdy pobyt poza domem, a tym bardziej pobyt w szpitalu może być stresujący. Już sam planowany zabieg czy operacja mogą powodować niepokój, dochodzi do niego stres związany ze zmianą miejsca pobytu i dotychczasowych przyzwyczajeń. Można jednak spróbować oswoić tę nową sytuację, prawidłowo przygotowując się do planowanej hospitalizacji.
 • Chłopiec przytula się do psa
  Oderwanie od szpitalnej rzeczywistości, redukcja stresu, okazja do zabawy i budowania relacji – to tylko niektóre pozytywne aspekty spotkań małych pacjentów ze zwierzętami, na które wskazywali praktycy zajmujący się dogoterpią w pięciu szpitalach dziecięcych.
 • Pacjent z nogą w gipsie
  Nie zamierzamy pobierać od pacjentów, którzy w ramach ubezpieczenia zgłaszają się do szpitala publicznego, żadnych dopłat ani opłat, to jest nieporozumienie – zapewniał w Konstanty Radziwiłł odnosząc się do doniesień mediów.
 • Bakterie na płytce
  Mimo postępu medycyny, wciąż w szpitalu można złapać zarówno infekcję bakteryjną, wirusową, jak i grzybiczą. Bo też dużo jest źródeł zakażenia. Nosicielami drobnoustrojów chorobotwórczych są sami pacjenci, osoby odwiedzające i personel medyczny. Patogeny czają się w powietrzu i na powierzchniach dotykowych.
 • Lekarz bada dziewczynkę
  Oparzenia słoneczne, odwodnienie, ukąszenia owadów oraz kleszczy, urazy, zatrucia pokarmowe, infekcje bakteryjne i wirusowe – to najczęstsze powody letnich wizyt pacjentów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
 • Bakterie
  Ponad 4,1 mln pacjentów co roku ulega w UE zakażeniom związanym z opieką zdrowotną, w Polsce takich chorych jest kilkadziesiąt tysięcy – powiedział prof. Andrzej Gładysz z Wrocławia z okazji przypadającego 5 maja Światowego Dnia Promocji Higieny Rąk.
 • Wizyta u lekarza
  Seniorzy przeszkadzają w urlopach, więc trafiają do szpitali. Ferie, oprócz świąt i wakacji, to czas, kiedy szpitale przyjmują ich najwięcej.