To już plaga. Złodzieje znowu zablokowali pociągi
13 listopada 2010 Około 25 ton węgla wysypali w sobotę nad ranem z wagonów pociągu towarowego złodzieje w katowickiej dzielnicy Szopienice. Węgiel częściowo zasypał torowisko, blokując prowadzącą tamtędy towarową linię.