• Dumna kobieta
  Dzięki równowadze ciała i umysłu możemy swobodnie korzystać ze swojego potencjału. Osiąganie jej jest jednak procesem mozolnym i wymaga dużego zaangażowania emocjonalnego. Badania pokazują, że niemal 90 proc. Polek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki przezwyciężeniu wewnętrznego krytyka można znacząco poprawić swoją samoocenę, uwierzyć we własne możliwości, inteligencję i w efekcie z większą odwagą, bardziej świadomie realizować swój potencjał zawodowy, rodzinny i życiowy.
 • Kiedy zapytać rodziców, jak rozwijają zainteresowania swoich dzieci, szybko odpowiadają: mój syn chodzi na treningi piłki nożnej; moja córka na balet . Pojawia się również wiele innych dyscyplin sportowych, plastycznych, intelektualnych. Kiedy jednak zapytam, w jaki sposób budują poczucie własnej wartości u dzieci, często zapada cisza. Fakt, odpowiedź nie jest taka prosta jak materia, o którą pytam. Czy można sobie wyobrazić sukces dziecka w jakiejkolwiek dziedzinie bez poczucia własnej wartości? Bez podstawowego wewnętrznego przekonania dziecka, że… DAM RADĘ.
 • Kobieta z flagą Danii namalowaną na twarzy
  Skandynawowie czy Słowianie, Wschód czy Zachód, Północ czy Południe? Czy szerokość geograficzna i narodowość mają związek z poczuciem szczęścia? Ma! Oto najszczęśliwsze i najmniej szczęśliwe narody Europy!
 • Nie wychowaj dziecka na narcyza
  To że dziecko czuje się ważne, kochane, mądrzejsze, czy wręcz idealne, nie jest niczym złym. Zdrowy egoizm potrzeby jest każdemu człowiekowi, by ten miał świadomość własnej wartości, wierzył w swoje siły i był asertywnym. Czasami jednak poczucie pewności siebie urasta do przesadzonych rozmiarów – dziecko przyjmuje postawę roszczeniową, a rówieśników ocenia z góry, czy wręcz upokarza. Jak więc wychować dziecko, by miało świadomość własnej wartości, a jednocześnie uchronić je od niezdrowego narcyzmu?
 • Chwalenie dziewczynek za ich wygląd może prowadzić do zaburzenia wartości w dorosłym życiu
  Dzieci wymagają ze strony dorosłych bezwarunkowej miłości i akceptacji. Wspieranie ich poczynań, chwalenie i prawie komplementów sprawia, że wyrastają na świadomych swojej wartości, samodzielnych ludzi. Okazuje się jednak, że zbyt duża ilość pochwał kierowanych w stronę dziecka, zwłaszcza, jeśli skupiają się one na jego wyglądzie zewnętrznym, może być szkodliwa.
 • Chcesz być szczęśliwy? Bądź miły!
  Chcesz być szczęśliwy? Myślisz pewnie, że droga do szczęścia wiedzie poprzez wszystkie miłe rzeczy, które inni mogą zrobić dla ciebie. Jest dokładnie odwrotnie – udowodnili naukowcy.