Przed podatkiem od transakcji na pewno nie uciekniemy
06 września 2012
Można mieć poważne wątpliwości, kto skorzysta na niższym interchange.
Wątpliwe, by były to osoby, które płacą nimi w sklepach. Skorzystają
raczej sieci handlowe, dla których niższe prowizje będą oznaczać niższe
koszty. Nie nastawiajmy się więc na tańsze zakupy. Podatek od transakcji
i tak trzeba uiścić. Tylko trafi on do innej kieszeni - pisze Łukasz
Wilkowicz, zastępca szefa działu branże
i firmy.