• Jakub Kapiszewski podcast
  Część z Państwa zapytanych: "co tam nowego z brexitem?" może bezwiednie odpowiedzieć: "wydawało mi się, że już za nami!". Niestety, rozwód Londynu z Brukselą po raz kolejny został odroczony, tym razem do końca stycznia przyszłego roku. Wystarczająco dużo czasu, żeby Brytyjczycy wybrali nowy parlament – co ma nastąpić 12 grudnia. Posłuchaj PODCASTU.
 • Mery Spolsky fot. Ewa Liszcz
  Urzeka młodych, którzy utożsamiają się z muzyką i tekstami. Obserwuje ją też coraz więcej starszych. Kim jest Mery Spolsky? Dlaczego uważa się, że będzie jedną z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej? Posłuchajcie naszej rozmowy z artystką. Oto podcast #PoStronieKultury.
 • Natalia Przybysz
  Natalia Przybysz gościem podcastu DGP Talk #PoStronieKultury. Artystka opowiedziała o nowej płycie "Jak malować ogień", o drugim życiu nagrania "Dzieci malarzy", o tym, czy młodzi twórcy gotowi są na to, by dźwigać wielki sukces i o tym, kto ma większą szafę z ubraniami: ona, czy jej mąż.
 • Marta Żmuda Trzebiatowska
  - Czasami taka rola pozwala ci się odbić od szuflady, do której cię wsadzono. Ale może też na własne życzenie się w niej znalazłam, bo pewnie konsekwencją tego, że w niej siedziałam przez tyle lat, są moje wybory zawodowe. Chociaż ja zawsze pragnęłam więcej - mówi w podcaście DGPTalk #PoStronieKultury aktorka Marta Żmuda Trzebiatowska. A rozmawiamy nie tylko o filmie Xawerego Żuławskiego "Mowa ptaków".
 • Łukasz Cegliński, Happysad
  Tylko u nas bardzo dużo nowych wiadomości z obozu Happysad. W podkaście DGPTalk #PoStronieKultury pojawi się data premiery oraz tytuł nowej płyty. Pojawi się informacja, kto ukończył płytę i dlaczego był to Bogdan Kondracki, ten sam od Kobonga, ale i Dawida Podsiadły. Ale nade wszystko wspominki, bo zespół kończy osiemnastkę, opowiada to i owo, a także na przykładzie klubu Semafor opowiada, dlaczego takie miejsca nie powinny zniknąć.
 • Jacek Baliński i Bartek Strowski
  Druga część i drugi bestseller. Zbiór wywiadów z najważniejszymi postaciami polskiego rapu szybko znika z półek księgarni, a naszymi gośćmi są autorzy "To nie jest hip-hop" - Jacek Baliński oraz Bartek Strowski. I tak, rozmawiamy także i o tym, co nie jest hip-hopem.
 • Kasia Smutniak
  Gościem naszego podcastu #PoStronieKultury jest jedna z najbardziej znanych polskich aktorek w Europie i na świecie. Pretekstem do rozmowy jest premiera filmu "(Nie)znajomi", którą część osób postrzega jako nową wersję włoskiego przeboju kinowego "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". O różnicach, o tym, czy film "Oni" zmienił Włochy, ale i o sytuacji kobiet w kinie rozmawiamy z Kasią Smutniak. Sprawdźcie nasz podcast.
 • Tomek Torres oraz Aleksander Milwil-Baron z zespołu Afromental
  Gośćmi podcastu #PoStronieKultury są muzycy zespołu Afromental. W dniu premiery ich nowej płyty "5", Tomek Torres oraz Aleksander Milwiw-Baron opowiedzieli nie tylko o tym, co na krążku. Mogliśmy porozmawiać o dwóch światach: koncertowym i studyjnym, które się zbiegły w jedno, a także o tym, czy ktoś, kto czyta plotki o zespole Afromental, słucha jego muzyki...
 • Paweł Sołtys
  Gościem szóstego odcinka podcastu #PoStronieKultury jest Paweł Sołtys. Jego nowa książka "Nieradość", następca słynnych "Mikrotyków", do księgarń trafi 18 września. Rozmowa stała się pretekstem do rozważań o warsztacie pisarza, o świecie literatów, o Warszawie i Polsce, ale i o tym, że ludzie odpowiedzialni za niszczenie przyrody powinni siedzieć. Oczywiście Paweł Sołtys to również Pablopavo - nie zabrakło wątków muzycznych, porozmawialiśmy też o wielkiej pasji autora, czyli Legii Warszawa.
 • Ania Lipnicka
  Anita Lipnicka nam pierwszym opowiedziała wszystko o płycie "OdNowa", odniosła się do głosów krytyki, które pojawiły się po premierze nowej wersji "Piosenki księżycowej" i zapowiedziała, że zacznie odkrywać Warszawę od klubowej strony.