• Sejm
  Sojusz Lewicy Demokratycznej zerwał prace sejmowej podkomisji nadzwyczajnej, która zajęła się ustawą o powiecie metropolitalnym. "Pracujemy w dobrej wierze, ale rząd i posłowie Platformy Obywatelskiej nie są w stanie uzgodnić wspólnego stanowiska w kwestii dochodów związku metropolitalnego" - powiedział IAR Zbyszek Zaborowski z SLD. Dodał, że nie da się pracować, gdy podawane są w tej sprawie sprzeczne dane.
 • Budynek Sejmu
  Podkomisja nadzwyczajna ds. SKOK-ów wkrótce zakończy prace. Jej przewodniczący, poseł PO Marcin Święcicki powiedział IAR, że na przełomie lipca i sierpnia będzie gotowy projekt sprawozdania podkomisji.
 • Bronisław Komorowski
  Prezydent Bronisław Komorowski powinien stanąć przed nadzwyczajną podkomisją ds. SKOK-ów - uważa Prawo i Sprawiedliwość. Zdaniem PiS, prezydent powinien wyjaśnić, dlaczego wycofał z Trybunału Konstytucyjnego kilkadziesiąt zarzutów dotyczących ustawy z 2009 roku z wniosku swego poprzednika i dlaczego sam skierował do Trybunału wniosek dotyczący nowelizacji ustawy o SKOK-ach z 2013 roku.
 • Sejm
  Posłowie powołali podkomisję do spraw sytuacji w sektorze SKOK -ów. Piętnastoosobowe gremium będzie działać przy komisji finansów publicznych. Kierownictwo podkomisji zdecyduje czy jej obrady będą jawne.
 • Anna Fotyga
  Prawo i Sprawiedliwość umocniło swoją pozycję we władzach i komisjach Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowana Anna Fotyga ma stanąć na czele podkomisji bezpieczeństwa i obrony w Parlamencie Europejskim. Karol Karski został zaś kwestorem.