• Stopy
  Stopy zaczynają się starzeć już około 30. roku życia, a ten proces przyspiesza po pięćdziesiątce. Czy wiesz, jaka pielęgnacja stóp pozwoli ci zawsze cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami? Podpowiada podolog z FootMedica Kliniki Zdrowej Stopy.
 • Baleriny
  Wysokie temperatury i suche powietrze - te cechy lata mają duży wpływ na kondycję ciała, począwszy od włosów i oczu, przez skórę, kończąc na stopach. Co zrobić, gdy doskwierają ciepło i duszność, a my nie możemy pozwolić sobie na zdjęcie obuwia w biurze czy tramwaju i chwilę ulgi? Istnieje wiele sposobów, dzięki którym zdrowie i dobra kondycja naszych stóp są możliwe.
 • Stopa
  Cukrzyca jest niewątpliwie chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Chorzy powinni kontrolować poziom cukru we krwi, szczególnie dbać o dietę, jak również profilaktykę stóp, aby nie dopuścić do powstania zespołu stopy cukrzycowej – jednego z najpoważniejszych powikłań wieloletniej cukrzycy. O czym należy pamiętać, by się przed nim uchronić?
 • Kobieta w ciąży masuje stopę
  Ciąża nie ogranicza się wyłącznie do powiększającego brzuszka. Dodatkowe kilogramy to ciężar, który noszą stopy przyszłych mam przez kilka miesięcy. Poznaj cztery dolegliwości stóp w ciąży - dowiedz się, skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić.
 • Szpilki
  Wiosna nieśmiałymi krokami zbliża się do Polski. Dni stają się dłuższe, temperatury wyższe, a słońce z dużo większą śmiałością wygląda zza chmur. Dla wielu kobiet to moment, kiedy po długich jesienno-zimowych miesiącach wyciągają z dna szafy kolorowe pantofle, modne czółenka i odkryte sandały. W tym samym momencie wraca też do nich wspomnienie o bólu i cierpieniu związanym z ich noszeniem. Oto 10 zasad opracowanych przez Franza Gondoina, podologa z Kliniki Ruchu, dzięki którym zapomnisz o nieprzyjemnościach związanych z chodzeniem na obcasach.
 • Badanie glukometrem
  Objawy cukrzycy można jedynie łagodzić lub zaleczyć. Według statystyk co 6 sekund ktoś umiera z powodu rozległych powikłań, zaś co 10 sekund obecność cukrzycy jest wykrywana u kolejnej osoby. Jednym z groźnych powikłań cukrzycy jest stopa cukrzycowa. Rocznie liczba zabiegów amputacji kończyn, spowodowanych powikłaniami, wynosi w Polsce aż 14 tysięcy.
 • Jak dbać o stopy?
  O zdrowie naszych stóp powinniśmy dbać bez wyjątku przez cały rok. W praktyce jednak ich wyglądem i stanem zazwyczaj zaczynamy się martwić chwilę przed włożeniem odkrytych butów. O tym, jak przygotować swoje stopy na lato opowiada Andrzej Piotrowski, specjalista – podolog z gabinetu podologicznego Satin w Warszawie.