• Masło
  Jak jest fałszowana żywność. Jakie produkty są najczęściej podrabiane?
 • Mężczyzna trzyma w dłoni pigułki
  Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że milion osób umiera rocznie przez zażywanie podrobionych leków; w Polsce nawet co setny lek może być "podróbką" - powiedziała dr Natalia Daśko z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 • Lekarstwo
  Interpol szacuje, że co roku milion osób umiera z powodu pośrednich lub bezpośrednich skutków zażywania podrabianych leków. Według Światowej Organizacji Zdrowia co setny lek na polskim rynku jest podróbką. Jakie leki są najczęściej podrabiane? Czy da się je odróżnić od prawdziwych?
 • Papierosy
  Liczba palonych u nas papierosów bez polskich znaków akcyzowych w ubiegłym roku wyraźnie wzrosła. Znowu rozkwitł przemyt z Ukrainy.
 • Bransoletki z gumek Loom Bands i Rainbow Loom
  Na ich punkcie oszalały dzieci – i dziewczynki, i chłopcy – a nawet dorośli, bo noszą je m.in. brytyjski książę William i Miley Cyrus. Tymczasem lekarze przestrzegają, że gumki do wyplatania bransoletek mogą zawierać toksyczne substancje, zagrażające zdrowiu.
 • Thames /Town
  Thames Town leży 30 kilometrów od centrum Szanghaju i wygląda jak typowe angielskie miasteczko. Przy ulicach stoją czerwone budki telefoniczne, płynie tam nawet sztuczna "Tamiza". Po co Chińczykom kolejna architektoniczna podróbka?
 • Leki
  Błyskawicznie rośnie nielegalny obrót farmaceutykami. Policja notuje w tym roku ponad dwa razy więcej przestępstw.
 • Fałszywa viagra z Chin trafiła do Europy
  Choć w niczym nie odróżniała się od oryginału, mogła być niebezpieczna dla osób cierpiących na niedociśnienie i choroby nerek. 50 tysięcy opakowań fałszywej i szkodliwej viagry skonfiskowano we Włoszech. Nie wiadomo, czy podróbki nie trafiły na rynki innych krajów Unii.
 • Maryla Rodowicz
  Nie tak dawno jedna z uczestniczek Top Model brylowała na salonach w podrobionej kreacji. Nie minęło dużo czasu, a już mamy kolejny skandal. Tym razem jego bohaterką jest osoba znacznie bardziej znana i doświadczona – sama Maryla Rodowicz… Gwiazda słynie z niepowtarzalnego, unikalnego stylu i z tego, że sama projektuje dużą część swoich niezwykłych kreacji. Tym bardziej zaskakuje fakt, że stała się bohaterką modowego skandalu.
 • Alkohol szkodzi. Szczególnie ten z przemytu
  Święta za pasem i jak co roku Polacy ruszą tłumnie do sklepów monopolowych. Niektórzy będą szukali oszczędności u handlarzy na bazarach. Eksperci alarmują: ostatnie badania pokazują, że alkohol z nielegalnego źródła może zawierać substancje rakotwórcze. Zresztą to tylko jedno z zagrożeń...