• Rosja policja Moskwa Plac Czerwony
  Tym razem mistrzostwa w piłce nożnej odbędą się w Rosji. Co warto wiedzieć przed wyjazdem do tego kraju? Oto porady przygotowane przez AirHelp.
 • Jeepney
  Azja potrafi oduczyć schematycznego myślenia. Często prawdziwą przygodą jest nie pobyt w danym miejscu, a próba dotarcia do niego: jeepneye czy tuktuki, które dla turysty mogą wyglądać jak totalna improwizacja, tam, gdzie się ich używa są zupełnie normalne i nikogo nie dziwią. Jak przemieszczać się po Azji, żeby podróż była ciekawa, niedroga i wygodna?
 • Wirus Zika
  Choć wirus Zika rozprzestrzenia się w krajach obu Ameryk, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) na razie nie zaleca żadnych ograniczeń w podróżowaniu. Naukowcy zajmują się tymczasem trzema przypadkami śmiertelnymi, które teoretycznie mogą mieć związek z wirusem.
 • Łukasz Przybyłek / źródło: lotoholik.pl
  Mam zwykłą urzędniczą pensję, więc to nie jest tak, że trzeba być milionerem. Moje podróżowanie polega na wyszukiwaniu specjalnych okazji, tanich lotów, zniżek w rodzaju "Budapeszt za 80 zł", "autobusem do Berlina za 30 zł", "za 40 zł do Wilna". A jak w daleki świat, to są to wydatki rzędu 400 zł do Japonii, za 800 na Kubę - opowiada Łukasz Przybyłek, podróżnik i "lotoholik", który właśnie rzucił pracę i wyprowadza się do Malezji.
 • Pociąg Maglev
  603 kilometry na godzinę - to najnowszy rekord prędkości pociągu. Został ustanowiony w Japonii podczas testów na specjalnym doświadczalnym torze. To o 13 kilometrów na godzinę więcej niż wynosił poprzedni rekord.
 • Pociąg
  Ludzie wybierają pociągi, jeśli mogą nimi ominąć miejskie korki, ale w dłuższe trasy wolą wybrać się autostradą. Efekt – nawet Pendolino nie pomogło zwiększyć przewozów. Chlubny wyjątek stanowią Koleje Mazowieckie. 
 • Samolot pasażerski
  W większości polskich portów lotniczych w listopadzie odprawiono więcej pasażerów niż przed rokiem. W Modlinie, Wrocławiu i Gdańsku dynamika przyrostu liczby podróżnych była nawet dwucyfrowa.
 • Ciąża
  Przyszła mama nie musi spędzać urlopu w domu. Jeśli zdecyduje się na wyjazd, powinna wiedzieć, kiedy podróż w ciąży może być niebezpieczna.
 • Samolot - zdjęcie ilustracyjne
  Profesjonalni łowcy są w stanie kupić bilet na samolot nawet o 50 proc. taniej. Potrzebują do tego jedynie urządzenia z dostępem do internetu.
 • Najwięcej wrażeń dostarczają wyprawy w miejsca bardzo trudno dostępne. Nie każdy jednak może sobie na taki wyjazd pozwolić. "Trzeba mieć nie tylko ogromną siłę fizyczną ale i być odpornym psychicznie na napotykane trudności" - opowiada podróżnik i fotografik z wieloletnim stażem Bogusław Skarus.