• Prof. Jadwiga Staniszkis
  "Premier dawno powinien rzucić ten rząd w diabły. Są zasady, że pewnych rzeczy się nie toleruje. On te zasady stracił. Nie rozumie, że ci co wybierają służalczość są bardziej zniszczeni od tych wyrzuconych na bruk" - mówi nam socjolog, prof. Jadwiga Staniszkis. Jej zdaniem Mateusz Morawiecki w sposób spektakularny, demonstracyjny wręcz pokazuje, że jest niesamodzielny. Zależy od prezesa Kaczyńskiego, który sam przechodzi najpoważniejszy wewnętrzny kryzys. 
 • Zbigniew Ziobro
  "Opozycja nie zrobiła nic za swoich rządów, by poprawić funkcjonowanie sądownictwa, a robi wszystko, by uniemożliwić zrealizowanie w całości reformy. Materia jest bardzo oporna i budzi ogromny sprzeciw części środowiska sędziów" - podkreślił w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
 • Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej
  W ten weekend liczba żołnierzy Obrony Terytorialnej przekroczyła 17 tys. Z tego 3 tys. to żołnierze zawodowi, a 14 tys. to ochotnicy, których udało się przekonać do tego, by włożyli mundur i poświęcili swój czas na podstawowe ćwiczenia wojskowe.
 • Wybory samorządowe 2018
  Kolejki do głosowania i wysoka, sięgająca 51,3 proc. frekwencja. Wybory zakończone w niedzielę o godz. 21 były inne niż te sprzed czterech lat.
 • Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda
  Andrzej Duda w czasie trzech lat prezydentury odbył ponad 100 spotkań z głowami państw i rządów oraz ponad 330 wizyt krajowych - wyliczono w spocie przygotowanym przez Kancelarię Prezydenta. Kancelaria podsumowała także aktywność pierwszej damy Agaty-Kornhauser-Dudy.
 • Premier Japonii Shinzo Abe cudem przeżył uścisk dłoni Donalda Trumpa
  Uścisk śmierci, spadające literki i francuski James Bond - 2017 rok obfitował w spektakularne wpadki, malownicze gafy i wizerunkowe porażki. Najczęściej naśmiewano się z prezydentów: Donalda Trumpa i Emmanuela Macrona, przy czym ten pierwszy niespecjalnie się tym przejął. Wybraliśmy dla Was najzabawniejsze i najbardziej komiczne sytuacje okołopolityczne.
 • Dwa sławy
  Stabilizacja. To słowo najlepiej charakteryzuje polski rap w 2017 roku. Brak choćby jednego krążka, który mógłby zostać uznany klasykiem w dniu premiery, próbowały zrekompensować bardzo dobre albumy, obiecujące materiały młodego pokolenia oraz wyczekiwane powroty. Powodów do obaw nie stwierdzono. Do przesadnej radości – również.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło
  Jesteśmy w stanie prowadzić politykę, która służy wielkiej części polskich rodzin, które przedtem z rozwoju gospodarczego w Polsce nie korzystały; mamy na to pieniądze - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło z okazji dwulecia rządu.
 • Wojciech Smarzowski
  Na gali Orłów gęsto było od politycznych niedopowiedzeń, aluzji czy otwarcie wygłaszanych deklaracji. Wygrywa zaś bolesny, ale prawdziwy i oczyszczający film historyczny, który był dla wielu tak niewygodny, że aż trzeba było zbiórki publicznej, by go zrealizować. Gala była transmitowana po raz pierwszy przez Canal+, nie obyło się bez błędów, a UPC przerwało transmisję przed końcem uroczystości.
 • Ernest Bejda i Mariusz Kamiński
  Szef CBA Ernest Bejda przedstawił dziś posłom wielomiesięczne efekty działań jego agentów w siedzibach marszałków województw. Efekt? Potwierdzają się wcześniejsze informacje dziennik.pl - trzęsienia ziemi w regionach raczej nie będzie.