• Upał, słońce, termometr
  W weekend można się spodziewać stopniowego i wyraźnego ocieplenia, które szczególnie zaznaczy się w niedzielę. Duża dawka słońca, dawno niespotykana wysoka temperatura oraz niedokuczliwy wiatr będą sprzyjać spacerom w dzień wyborów - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
 • Będzie bardzo ciepło, widać tę zmianę, która nadchodzi do Polski - mówił na antenie TVN24 prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Temperatura pod koniec tygodnia ma wzrosnąć do 20-22 stopni Celsjusza.
 • Silny wiatr
  Stołeczny ratusz apeluje w poniedziałek do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, usunięcie nieprzytwierdzonych przedmiotów z balkonów i nieparkowanie samochodów pod drzewami w związku z prognozowanym wiatrem, osiągającym w porywach do 100 km/h. Najsilniej w stolicy ma wiać wieczorem.
 • W Tatr w nocy z wtorku na środę spadł śnieg. Ośnieżone góry można podziwiać z Zakopanego, choć w środę rano szczyty częściowo przysłaniały chmury.
 • Sztorm na morzu
  Przyczyną wypadku, do którego doszło na Bałtyku, był sztorm i złe warunki pogodowe. Około godz. 18 polski jacht wywrócił się w rejonie wejścia do jednego z litewskich portów. Jak podaje Radio Gdańsk co najmniej jedna osoba nie żyje. Przed godz. 23 akcję ratunkową podjęła także Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Ratownicy otrzymali prośbę o pomoc dla samotnego żeglarza, który utknął na jednostce ze złamaną ręką.
 • W wielu regionach spadnie deszcz.
  Poniedziałek na Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie będzie pogodny. Na pozostałym obszarze pojawią się opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 st. C na Pomorzu Zachodnim do 27 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, południowo-wschodni. W porywach burzowych może osiągnąć do 90 km/h. We wtorek na północy wystąpią przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Termometry pokażą od 18 st. C na Pomorzu do 23 st. C na Podkarpaciu.
 • Upał
  Dla dwunastu województw Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upalną pogodą. W zachodniej i w centralnej Polsce termometry mogą wskazać nawet 33 stopnie C.
 • Tatry
  Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła w piątek śledztwo w sprawie czwartkowej katastrofy w Tatrach. Jest prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci – powiedziała PAP szefowa zakopiańskiej prokuratury Barbara Bogdanowicz.
 • upał
  Średnie globalne temperatury lądu i oceanów w lipcu 2019 r. były najwyższymi w historii pomiarów, na całej Ziemi padło wiele rekordów ciepła, a w Arktyce i na Antarktydzie odnotowano rekordowo niski zasięg lodu morskiego – podała amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA).
 • deszcz
   Jak podaje IMGW, południowo-zachodnia i częściowo centralna Europa jest pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Nad pozostałym obszarem dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Nad zachodnią połową Polski rozbuduje się klin wyżowy, reszta kraju pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Na południowym wschodzie zaznaczy się strefa pofalowanego frontu. Z zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie, tylko na krańcach południowo-wschodnich utrzyma się cieplejsza masa powietrza.