• Papież Franciszek
  Czy to zapowiedź rychłej dymisji papieża? Franciszek mówił duchownym,że w Kościele nie powinno być dożywotnich liderów. Ci zaś, którzy myślą, że są niezastąpieni ulegają "diabelskiej pokusie".
 • "Pokusa" – Nicole Kidman zakochana w mordercy
  Początek tej opowieści utrzymany jest w nastroju, jeżeli nie sielankowym, to przynajmniej ocierającym się o nostalgię: bo choć w centrum wydarzeń znajduje się morderstwo, to na obrzeżach tej historii toczy się leniwe życie gnuśnych reprezentantów klas wyższych.
 • Nicole Kidman w filmie "Pokusa"
  "Ten film zszokował ludzi" – mówiła Nicole Kidman po premierze "Pokusy" w Cannes. – "Owszem, to kontrowersyjne dzieło, ale mnie to nie przeszkadza. Lubię takie produkcje, bo wolę wzbudzać skrajne uczucia, niż być mdła i nijaka". Adaptacja powieści Petea Dextera z gwiazdorską obsadą (obok Kidman zagrali Matthew McConaughey, Zac Efron i John Cusack) wejdzie 4 stycznia na ekrany polskich kin.
 • Tusk odpowiada Kaczyńskiemu. I poucza o złych pokusach
  Na łamach świątecznego wydania "Gazety Wyborczej", premier Donald Tusk odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu na jego wcześniejszy artykuł w tej gazecie. Twierdzi, że lider PiS pokusił się w swoim tekście o stworzenie definicji "prawdziwego Polaka".