• "Pamiętnik"
  Nie tylko "Titanic", choć on jest oczywiście w tym zestawieniu. Nie tylko "Przeminęło z wiatrem", choć dla wielu to najbardziej miłosny z filmów. Filmowe uczucie niejedno ma imię i niejedną postać. Jeśli nie masz pomysłu na walentynkowy wieczór, każdy z tych filmów będzie idealny.
 • Saoirse Ronan na premierze filmu "Brooklyn" w Toronto
  "Brooklyn" zapowiada się na jedno z filmowych wydarzeń jesieni 2015. Obraz Johna Crowleya zachwycił krytyków na festiwalu w Sundance. Teraz swoją premierę miał na Toronto Film Festival. Największe zaś brawa zbiera ona – Saoirse Ronan. 21-letnia Irlandka, która z dziecięcej gwiazdy "Pokuty" wyrosła na jedną z najważniejszych aktorek młodego pokolenia.
 • Saoirse Ronan na Sundance Film Festival 2015
  Pamiętacie małą Briony Tallis, która w "Pokucie" złamała życie siostrze i jej ukochanemu? Ta dziewczynka wyrosła na jedną z najbardziej cenionych aktorek młodego pokolenia. Na festiwalu Sundance promowała swój najnowszy film "Brooklyn". Zobaczcie, jak się zmieniła!
 • Anna Popek
  Andrzejki to dla celebrytów idealny moment na to, by polansować się na jednej z licznych branżowych imprez. Anna Popek dotychczas nie przepuszczała takich okazji do pozowania na ściankach, w tym roku jednak, ma zupełnie inne plany.
 • Muzułmanie na całym świecie rozpoczęli obchody świętego miesiąca - ramadanu. Zgodnie z tradycją jest to okres wstrzemięźliwości i modlitw. Walczący w Afganistanie islamscy talibowie zapowiedzieli jednak, że nie przerwą działań zbrojnych na czas ramadanu.
 • Keira Knightley jako Anna Karenina
  Zachwycała elegancją w obrazach takich, jak "Księżna", "Duma i uprzedzenie", "Jedwab" czy "Pokuta". Szmaragdową suknię, w której wystąpiła w tym ostatnim obrazie, okrzyknięto najpiękniejszym kostiumem filmowym wszech czasów. Jako Anna Karenina w najnowszej adaptacji powieści Tołstoja wygląda zjawiskowo. Keira Knightley urodziła się, by grać arystokratki czasów minionych.
 • Grzech małżeński
  Jeszcze w XVII wieku chrześcijaństwu przeciwstawiano rozwiązły islam, a skromnemu Zachodowi – wyuzdany Daleki Wschód. Ludzie, dostrzegając związek seksu z płodnością, próbowali z pomocą religii oddzielić to co w miłości dozwolone od tego co zakazane.
 • Doskonała Saoirse Ronan jako Hanna
  Reżyser "Pokuty" Joe Wright zamiast kolejnej przestylizowanej ekranizacji oferuje baśniowo piękny thriller. Żegnaj Nikito, teraz nadchodzi Hanna – 16-letnia zabójczyni.