Były prezes GetBacku dbał o relacje z PiS. DGP dotarł do maili byłego prezesa firmy windykacyjnej27 lutego 2019Konrad K. bał się, że spory finansowe Abrisa, głównego akcjonariusza spółki z państwem polskim, popsują mu relacje z partią rządzącą.
Nieoficjalnie: Partia Razem, Unia Pracy i RSS porozumiały się ws. startu do PE26 lutego 2019Partia Razem, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej porozumiały się ws. wspólnego startu w wyborach do PE; wystartują pod szyldem Lewica Razem - dowiedziała się PAP. "Jedynkami" na listach mają być m.in. Adrian Zandberg, Piotr Ikonowicz, Marcelina Zawisza i Waldemar Witkowski (UP).
Protest rolników pod Sejmem. "Hodowla to hobby, a nie polityka"26 lutego 2019Około 100 rolników zrzeszonych w Komitecie Obrony Polskiego Rolnictwa i Hodowców Zwierząt protestuje pod Sejmem.
Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęło oświadczenie lustracyjne K. Kujdy26 lutego 2019Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęło oświadczenie lustracyjne b. szefa NFOŚiGW Kazimierza Kujdy, w którym stwierdził, że nie był współpracownikiem organów bezpieczeństwa PRL - podała PAP sekcja prasowa tego sądu. W IPN z dokumentami w tej sprawie zapoznała się PAP.
Gliński: Dla mnie "Zimna wojna" najlepsza, nie tylko w nominowanych kategoriach25 lutego 2019Gratuluję oscarowych nominacji twórcom "Zimnej wojny". Dla mnie najlepszej. Nie tylko w nominowanych kategoriach - napisał w poniedziałek na Twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, komentując brak Oscarów dla "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego.
Schetyna: PiS prowadzi do korupcji politycznej, ale czas zwycięstw tej partii się kończy25 lutego 2019"PiS jest po taśmach Kaczyńskiego w panice. Im chodzi jedynie o to, by się utrzymać u władzy, choćby przekupstwem, by nie odpowiedzieć za łamanie Konstytucji, afery, zatrudnianie krewnych i funkcjonariuszy partyjnych za setki tysięcy złotych. Nie mają żadnego innego programu politycznego oprócz rozdawnictwa" - komentuje w rozmowie z DGP Grzegorz Schetyna, lider PO.
Premier: Mój optymizm ws. brexitu słabnie, twardy brexit musi być brany pod uwagę24 lutego 2019Mój optymizm w sprawie negocjacji brexitowych słabnie i twardy brexit musi być brany pod uwagę - mówił na briefingu w Szarm El-Szejk premier Mateusz Morawiecki, pytany o szansę na dojście do porozumienia między UE a W. Brytanią.
Arłukowicz zostawił w studiu oryginał deklaracji Koalicji Europejskiej. "Wystaw na Wielką Orkiestrę”24 lutego 2019Bartosz Arłukowicz po nagraniu "Kawy na ławie" zostawił w studiu oryginał deklaracji o powołaniu Koalicji Europejskiej. Uszczypliwym komentarzom nie było końca, a prowadzący program teraz wyjaśnia, o co chodziło.
Finansowe, gospodarcze i polityczne skutki obietnic PiS. "To gra va banque"24 lutego 20195 propozycji PiS ma kosztować budżet 2 proc PKB, choć rząd liczy, że realne koszty dla budżetu okażą się niższe. PiS liczy, że te propozycje przechylą wyborczą szalę na korzyść tej partii w wyborach europejskich i parlamentarnych. Mogą jednak na dłuższą metę pogorszyć stan finansów publicznych. Jednak politycznie pakiet obietnic daje PiS duże profity.
Gowin po konwencji PiS: Trzeba unikać fałszywego wyścigu na obietnice przedwyborcze. Schetyna: Kaczyński przyznał mi rację24 lutego 2019Prezes Kaczyński po trzech latach przyznał mi rację w sprawie 500 zł na pierwsze dziecko - napisał w sobotę na Twitterze lider PO Grzegorz Schetyna, odnosząc się do przedstawionych w sobotę propozycji PiS. Głos zabrali także inni politycy.