• Eksperci: Solorz-Żak dzięki Polkomtelowi zaoferuje szybki internet
  Zygmunt Solorz-Żak po zakupie Polkomtela będzie oferował szybki bezprzewodowy internet, dzięki częstotliwościom tego operatora, jak i spółek rozwijających technologię LTE - uważają eksperci.
 • To już pewne. Solorz kupił Polkomtel
  Polski miliarder wygrał wyścig z zachodnimi inwestorami. Właściciele akcji Plusa zdecydowali, że nowym właścicielem sieci będzie Zygmunt Solorz-Żak. To pierwszy krok biznesmena w stronę budowy koncernu, który rzuci wyzwanie Telekomunikacji Polskiej.
 • Konkurencja wściekła na Solorza. Chce uniemożliwić kupno Plusa
  Za miesiąc dowiemy się, kto kupił Polkomtel. Faworytem jest polski miliarder. Jeśli Zygmunt Solorz wygra przetarg, to stworzy prawdziwe imperium telekomunikacyjne. Wściekli są konkurenci. Jeden z operatorów chce zrobić wszystko, by zablokować przetarg.
 • Klapa sprzedaży? Wielki polski koncern nie zmieni właścicieli
  To miał być prawdziwy hit. Sprzedaż przez państwowe koncerny udziałów operatora miała przynieść gigantyczne zyski. Tyle, że ta transakcja nie jest już w cale taka pewna. Właściciele ani myślą puścić udziałów za bezcen, a nabywcy twierdzą, że cena jest za wysok
 • TurboDymoMen i Simplus wylądują w koszu
  To koniec popularnych marek jak Simplus, czy 36,6. Polkomtel decydował, że te usługi bardziej szkodzą, niż pomagają operatorowi. Nikt nie kojarzy, że to marki należące do Polkomtela. Teraz ma być tylko jeden znak firmowy - Plus.
 • Czy karę dla Polkomtela odczują też klienci sieci?
  Kontrolerzy nie dostali twardego dysku, którego zawartość chcieli przejrzeć, ani pełnej dokumentacji. Na każdym kroku rzucano im kroki pod nogi. Rezultat? Rekordowa, wielomilionowa kara.
 • Najbogatszy człowiek świata chce kupić polskiego operatora
  Polskim telekomem interesują się już hiszpańska Telefonica, szwedzka TeliaSonera i norweski Telenor. Ale największa sensacją jest możliwość przejęcia Polkomtela przez firmę najbogatszego człowieka świata.
 • Polkomtelem interesuje się około dwudziestu potężnych branżowych inwestorów
  Wokół Polkomtelu robi się gorąco, bo w gronie potencjalnych nabywców pakietu kontrolnego operatora są potężni inwestorzy branżowi i finansowi - ujawnia "Parkiet".
 • Tyle właściciele zarobią na sprzedaży Polkomtelu
  Około 16 mld zł ze sprzedaży właściciela sieci komórkowej Plus podzielą między siebie polscy giganci: PGE, PKN Orlen i KGHM. Dwaj pierwsi zainwestują w produkcję, miedziowa spółka chce stać się samowystarczalna energetyczni. 
 • Czy zmiana stawki VAT odbije się na naszyrachunkach? To się dopiero okaże
  Jak operatorzy telefonii mają zamiar odbić sobie podwyżkę podatku VAT? Niemal wszystkie firmy obiecują klientom, że zmiany będą niewielkie - albo że nie będzie ich w ogóle. Pytanie tylko, jak długo.