• Kobieta z noworodkiem
  Nowe organizacyjne standardy opieki okołoporodowej to kodeks praw pacjentki, tak by kobieta wiedziała, co jej przysługuje i co ją czeka w trakcie porodu i później - powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zakładają one m.in. obowiązkowe szkolenia pracowników szpitala.
 • Kobieta z noworodkiem
  Większość kobiet pod koniec ciąży skupia się na przygotowaniu się do porodu. Nie mogą doczekać się chwili, w której pierwszy raz przytulą swoje maleństwo, ale z drugiej strony są przerażone myślą o tym, co będzie później. Doskonale wiemy, że pierwsze tygodnie po porodzie są bardzo ważne i jednocześnie mogą być trudne, dlatego przeczytaj, jak się do nich przygotować.
 • Karmienie piersią
  - Wiele kobiet wychodzi ze szpitala bez umiejętności, nie ma wskazówek, informacji - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" dr n. med. Magda Nehring-Gugulska, międzynarodowy konsultant laktacyjny. Dlaczego około szóstego tygodnia życia dziecka połowa matek porzuca karmienie piersią? Z czego może to wynikać?
 • Poród
  Fundacja Rodzić po Ludzku organizuje cykl spotkań, podczas których kobiety dowiedzą się, jakie prawa przysługują im w czasie ciąży, porodu i połogu. Spotkania będą się odbywały od 7 do 13 marca w prawie 100 miejscach w Polsce.
 • Kobieta w ciąży
  Lekarze, położne i pielęgniarki opiekujący się przyszłą mamą będą mogli liczyć na ekstrapremie, jeśli pacjentka będzie z nich zadowolona. NFZ ma pomysł na zmianę systemu finansowania opieki i porodu.
 • Szczęśliwa para
  O ile w latach 70. większość par wracała do aktywności seksualnej nawet już 2-4 tygodnie po porodzie, o tyle obecnie jedna na dziesięć młodych matek czeka nawet pół roku, by zdecydować się na seks. Brytyjscy naukowcy postanowili bliżej przyjrzeć się temu problemowi.
 • Piknik z noworodkiem
  Długi majowy weekend to wspaniała okazja na odpoczynek od codzienności. O wyjeździe często myślą świeżo upieczeni rodzice. Ale czy majówka z noworodkiem to dobry pomysł?
 • Połóg: sześciotygodniowy, intensywny kurs ojcostwa
  Nie spodziewałeś się, że ten mały człowieczek wprowadzi w wasze życie aż tyle zmian. Myślałeś, że po rozwiązaniu wszystko będzie jak dawniej. Wraz z maleństwem do waszych drzwi puka jednak małżeński kryzys. Podpowiemy ci, jak przejść przez trudne początki.
 • Tylko ok. 15 procent ciąż kończy się porodem bez interwencji medycznej
  Wprowadzenie nowych wytycznych dotyczących opieki okołoporodowej chroni prawa tylko tych kobiet, których ciąża i poród przebiegały bez najmniejszych powikłań.