Polak skazany na dożywocie w Kongo uwolniony. Nieoficjalnie: Jest już w Europie28 maja 2024Polski obywatel skazany w Kongo na dożywocie został uwolniony i przebywa w polskim konsulacie w Brukseli - dowiedziała się we wtorek nieoficjalnie PAP.
Macron przestrzegł przed "śmiercią Europy". Podał przykład Polski. "Musimy się obudzić!"28 maja 2024Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas przemówienia w Dreźnie przestrzegał przed prawicowym ekstremizmem. "Musimy się obudzić!" - apelował, wskazując na Polskę jako przykład takiego "przebudzenia".
Samozbiory truskawek. Rolnik ze Śląska zaprasza wszystkich chętnych27 maja 2024Rolnik ze Śląska po raz kolejny zaprasza wszystkich chętnych na swoje pole. U Manfreda Skrzypczaka odbędzie się samozbiór truskawek. Sprawdź, ile w tym roku trzeba zapłacić za kilogram owoców?
Groźny narkotyk dotarł do Polski. Czeka nas epidemia fentanylu?26 maja 2024W Żurominie na Mazowszu pięć młodych osób miało umrzeć po zażyciu fentanylu. Fentanyl to syntetyczny opioid stosowany do walki z bardzo silnym bólem. Czy zdarzenie potwierdza, że do Polski dotarła epidemia syntetycznego narkotyku?
Słoweńcy koszmarem Polaków. Pierwsza porażka siatkarzy w Lidze Narodów26 maja 2024Polscy siatkarze przegrali ze Słowenią 0:3 (20:25, 21:25, 18:25) na zakończenie turnieju Ligi Narodów w tureckiej Antalyi. To pierwsza porażka biało-czerwonych.
Stworzył nielegalny szlak migracyjny. Mężczyzna był poszukiwany przez Polskę25 maja 2024"Ukraina dokonała ekstradycji do Polski mężczyzny, który organizował nielegalny przerzut do Unii Europejskiej migrantów z Białorusi i Rosji" – podał w sobotę portal Politico, powołując się na oświadczenie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).
Porozumienie o gwarancjach bezpieczeństwa. Ukraina i Polska rozpoczynają rozmowy24 maja 2024Ukraina i Polska rozpoczynają rozmowy dotyczące dwustronnego porozumienia o gwarancjach bezpieczeństwa - ogłosił w piątek przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Rusłan Stefanczuk po rozmowach z Marszałek Senatu Małgorzatą Kidawą-Błońską, która przebywa z roboczą wizytą w Kijowie.
Słynny aktor stara się o polskie obywatelstwo. "Czekam na finalny podpis"23 maja 2024Jesse Eisenberg, znany aktor hollywoodzki, zaskoczył w najnowszym wywiadzie. Zdradził, że ubiega się o polskie obywatelstwo i dodał skąd taka decyzja.
Niemiecki dziennik: W Polsce narasta strach przed Rosją. W tle pożar Marywilskiej23 maja 2024W Polsce krążą obawy o wpływy polityczne i akty sabotażu ze strony Rosji i najwyraźniej nie są bezpodstawne – zauważa "Sueddeutsche Zeitung".
Nowa Toyota do produkcji w Polsce. Ma silnik Diesla i gwarancję na milion kilometrów23 maja 2024Nowa Toyota Proace Max z fabryki w Gliwicach właśnie debiutuje na rynku i odegra kluczową rolę w ofensywie japońskiej marki, która coraz mocniej inwestuje w Polsce. Do wyboru sześć różnych konfiguracji nadwozia, pod maską silnik Diesla o mocy od 120 do 180 KM. Gwarancja na milion kilometrów ma być kartą przetargową…