Kolejne groby żołnierzy AK zdewastowane na Białorusi. Jest OŚWIADCZENIE MSZ08 lipca 2022W pobliżu wsi Kaczyczy na Grodzieńszczyźnie zniszczono krzyże na grobach żołnierzy Armii Krajowej - donosi Biełsat.
Chorwaci rywalami Polaków na drodze do eliminacji mistrzostw Europy08 lipca 2022Reprezentacja Polski koszykarzy, która odpadła po pierwszym etapie kwalifikacji mistrzostw świata 2023, w prekwalifikachach do właściwych eliminacji Eurobasketu 2025 zmierzy się w grupie E m.in. z Chorwacją - poinformowała FIBA. Kolejnych rywali biało-czerwoni poznają 14 lipca.
Pewna wygrana polskich siatkarzy z Chinami. Szalony pierwszy set07 lipca 2022Reprezentacja Polski siatkarzy zrehabilitowała się po porażce z Iranem i w drugim meczu ostatniego turnieju Ligi Narodów w Gdańsku pokonała Chiny 3:0 (26:24, 25:16, 25:18), dominując nad rywalem zagrywką. Zwycięstwo pozwoliło im awansować na pierwsze miejsce w tabeli.
Azerbejdżan i Grecja rywalami polskich futsalowców w el. MŚ 202407 lipca 2022Futsalowa reprezentacja Polski zagra z Azerbejdżanem i Grecją w rundzie głównej eliminacji mistrzostw świata 2024. Losowanie odbyło się w czwartek w szwajcarskim Nyonie.
Rosyjskie cyberataki na Polskę. "Czy politycy wykorzystają to do walki z rządem?"07 lipca 2022"Celem rosyjskich ataków cybernetycznych jest osłabienie Polski i polskiego rządu" – powiedział w programie "#Jedziemy" Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji.
Błaszczak: Brytyjski system obrony powietrznej Sky Sabre jest już w Polsce06 lipca 2022"Brytyjski system obrony powietrznej Sky Sabre jest już w Polsce, aby przede wszystkim zagwarantować bezpieczeństwo polskiej strefy powietrznej" - poinformował w środę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
Parlamentarzyści OBWE jednogłośnie przyjęli polską rezolucję06 lipca 2022W obliczu inwazji Rosji na Ukrainę należy podkreślić wagę ludzkiego wymiaru bezpieczeństwa obejmującego m.in. przestrzeganie i promowanie praw człowieka i podstawowych wartości - zapisano w polskiej rezolucji jednogłośnie przyjętej jako integralna część deklaracji kończącej sesję Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE.
Brytyjskie czołgi Challenger trafią do Polski06 lipca 2022"W tym tygodniu do Polski trafi kompania brytyjskich czołgów Challenger, będzie to wsparcie dla sił brytyjskich już obecnych w Polsce" - poinformował w środę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
Przelewy z Unii uzależnione od praw osób LGBT05 lipca 2022W tle konfliktu o KPO rząd negocjuje z Brukselą treść programów operacyjnych, za pośrednictwem których do 2027 r. będziemy mieli do wydania 76 mld euro.
Gen. Załużny: Walczymy o Ukrainę, Czechy, Polskę. O każdy metr naszej słowiańskiej ziemi05 lipca 2022Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny podziękował we wtorek Polsce i Czechom za czołgi przekazane jego krajowi do obrony przed rosyjską inwazją. "Wsparcie bratnich narodów polskiego i czeskiego jest dla nas najcenniejsze" – napisał na Facebooku.