• Pomidory
  Teraz jest na pomidory najlepszy czas, bowiem możemy już dostać świeże, polskie warzywa w każdym sklepie. Dlaczego warto je jeść?
 • Jadwiga Emilewicz
  Jadwiga Emilewicz zapytana przez dziennikarza telewizji wPolsce.pl czy zostanie nową minister środowiska udzieliła dosyć nietypowej odpowiedzi.
 • Pomidorki koktajlowe
  Teraz jest na nie najlepszy czas, bowiem możemy już dostać świeże, polskie warzywa w każdym sklepie. Dlaczego warto je jeść? Okazuje się, że mają zbawienne właściwości. Nie dość, że opóźniają procesy starzenia dzięki zawartemu w nich likopenowi, to jeszcze są doskonałe dla osób na diecie. Mają mało kalorii i w 93% składają się z wody. Sprawdźcie dlaczego jeszcze warto sięgnąć po słoneczne warzywo w każdej postaci.
 • Pomidory i ogórki
  Każdy z nas ma ulubione produkty, które lubi ze sobą łączyć. Pewne produkty spożywcze powinny być nawet jedzone razem nie tylko ze względu na smak, ale również wartości zdrowotne. Niestety, istnieją również takie składniki, których nigdy nie powinniśmy łączyć w jednym posiłku. Sprawdź, co jeść razem, a co osobno.
 • Zdrowa dieta
  Prawidłowo zbilansowana dieta powinna dostarczać organizmowi niezbędne ilości witamin, substancji odżywczych, mikro- i makroelementów. Znaczną jej część powinny stanowić warzywa i owoce oraz ich przetwory, w tym soki. Nie należy też zapominać o produktach zbożowych, kaszach, makaronach, nabiale, mięsie i rybach. Zapytani o opinię eksperci zazwyczaj są zgodni, że klucz do sukcesu w zdrowym odżywianiu tkwi w odpowiednich proporcjach i różnorodności diety.
 • Jajecznica
  Sałatka z pomidorów, marchewki i sałaty będzie o wiele zdrowsza, jeśli dodasz do niej jajka - przekonują naukowcy z Purdue University. Dlaczego tak się dzieje?
 • Suszone pomidory
  Brytyjscy naukowcy z Cambridge University dowiedli, że codzienne przyjmowanie pigułek z ekstraktem z pomidorów wzmocni serce i zapobiegnie schorzeniom układu krążenia. Wyniki badań, publikowane na łamach „PLoS One”, są bardzo obiecujące.
 • Warto pić sok pomidorowy
  Wystarczy codziennie pić szklankę soku pomidorowego, by zapobiec nowotworowi piersi - przekonują amerykańscy naukowcy. I tłumaczą, w czym tkwi sekret działania takiego napoju.
 • Wygląd ma znaczenie
  Produkty, które znajdują się na naszych talerzach, już samym swoim wyglądem mogą wskazywać swoje prozdrowotne działanie. Zobacz kilka najbardziej "jednoznacznie wymownych".
 • Pomidor
  Początkowo uważane za trujące i hodowane wyłącznie dla ozdoby, obecnie trafiają na nasze stoły pod wieloma postaciami. Cenimy je nie tylko za smak i apetyczny kolor. Pomidory mają również korzystny wpływ na nasze zdrowie i urodę, dlatego teraz, kiedy trwa sezon na te warzywa, warto po nie sięgać!