• Lekarz trzyma dłoń pacjenta
  Narodowy Fundusz Zdrowia uruchamia informator o terminach leczenia, wyszukiwarkę sprawdzającą, gdzie najszybciej uzyskać pomoc lekarza. Baza adresów i telefonów zawiera blisko 14 tys. placówek medycznych świadczących usługi w ramach umowy z NFZ.
 • Telefon stacjonarny
  Telefoniczna poradnia "Niebieskiej Linii", pogotowia dla ofiar przemocy Instytutu Psychologii Zdrowia, wznawia działalność od przyszłego tygodnia. Pomocy udzielać będą psychologowie i prawnicy. Z początkiem tego roku funkcjonowanie poradni zawieszono z powodu braku pieniędzy.
 • Telefon stacjonarny
  Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia zbiera pieniądze na dalsze funkcjonowanie telefonicznej poradni. Jej działalność zawieszono z początkiem tego roku. Przez telefon i internet pomocy udzielali tam psychologowie i prawnicy.
 • Komórka
  Od 1 października br. lubuski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomi pilotażową usługę polegającą na wysyłaniu do pacjentów wiadomości (sms) o terminie wizyty w poradni – poinformowała rzeczniczka Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Agnieszka Hałas.
 • Kobieta siedzi obok dziecka na kanapie. W rękach trzyma książkę. Dziecko zaczyna się od niej odsuwać. Wtedy łapie je za rękę i przyciąga do siebie. Potem szarpie za ramię, w końcu łapie za twarz i na siłę sadza obok siebie. Płaczącego i wyrywającego się czterolatka bije po głowie książką. Tak wyglądała terapia cierpiącego na autyzm chłopca, prowadzona przez pracownicę Poradni dla Osób z Autyzmem z Gdańska.
 • Przychodnia lekarska
  Niektóre placówki medyczne znalazły świetny sposób na dodatkowe zarobki. Przyjmują fikcyjnie pacjentów i pobierają za nich pieniądze z NFZ.
 • Szpital
  Ponad 2 tys. osób poskarżyło się w ostatnich trzech miesiącach do rzecznika praw pacjenta na utrudniony dostęp do leczenia. Resort zdrowia i NFZ przekonują: to norma pod koniec roku, gdy szpitalom kończą się pieniądze z funduszu. Problem w tym, że zgłoszeń jest w tym roku aż o jedną trzecią więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
 • Poradnia seksualna na telefon - już działa
  Młodzi ludzie najczęściej czerpią wiedzę o seksualności od rówieśników, z pism, książek; rodzice i szkoła są na ostatnich miejscach. Z myślą o młodzieży uruchomiono telefoniczną poradnię "O seksie bez stresu".
 • Lekarze protestują przeciwko upublicznianiu przez NFZ danych o wysokości refundacji przepisanych przez nich leków
  Chcąc zdyscyplinować medyków, którzy wypisują najwięcej recept, niektóre oddziały wojewódzkie NFZ zamieszczają na swoich stronach internetowych zestawienia kwot na jakie przepisali leki refundowane.
 • W 2012 roku będzie więcej pieniędzy na opiekę specjalistyczną
  Maciej Dworski: W 2012 roku będzie więcej pieniędzy na opiekę specjalistyczną. Ci lekarze, którzy faktycznie wykonują badania, zarobią więcej.