• Temida, sąd
  Czy właścicielowi mieszkania można przypisać odpowiedzialność za nieumyślne spowodowanie śmierci 10-miesięcznego dziecka najemców, porażonego w tym lokalu prądem - musi to rozstrzygnąć Sąd Okręgowy w Białymstoku. Sąd I instancji nie znalazł na to dowodów; apelację złożyła prokuratura.
 • Piorun - zdjęcie ilustracyjne
  Stan nastolatki porażonej wczoraj piorunem jest ciężki. Podczas wczorajszej burzy w Lubelskiem piorun poraził dwie piętnastolatki.
 • Czy straż marszałkowska będzie mogła użyć wobec niepokornych bywalców Sejmu paralizatora? "Mam nadzieję, że marszałek Kopacz nie będzie raziła prądem, jeśli poseł za długo mówi" - komentował w Programie Pierwszym Polskiego Radia Adam Hofman z PiS.
 • Linia energetyczna - zdjęcie ilustracyjne
  Ciała dwóch dziewczynek w wieku 12 i 13 lat znaleziono w rzece niedaleko Krzeszowa pod Kamienną Górą (Dolnośląskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynki zostały porażone prądem z linii wysokiego napięcia.
 • Prąd na placu zabaw. To nie była awaria?
  Śmierć siedmiolatka, porażonego prądem na placu zabaw nie była przypadkowa - twierdzi prokuratura. Śledczy sprawdzają, czy robotnicy specjalnie nie podłączyli ogrodzenia swego baraku, stojącego tuż przy placu, pod prąd, by odstraszyć złodziei.
 • Śmierć na placu zabaw. Jest śledztwo
  Śledztwo w sprawie śmierci 7-letniego chłopca, który zginął we wtorek porażony prądem z niezabezpieczonego przewodu elektrycznego na skwerze między kamienicami w centrum Bytomia, wszczęła tamtejsza prokuratura.
 • Tragedia w Bytomiu. Prąd zabił siedmiolatka
  7-letni chłopiec zginął porażony prądem z niezabezpieczonego przewodu elektrycznego na skwerze między blokami w centrum Bytomia. Dziecko zostało porażone, gdy dotknęło ogrodzenia, nad którym przebiegał kabel - podała policja.