• Edyta Górniak
  Edyta Górniak w ostatnim czasie pochłonięta była kolejnymi koncertami, dlatego dopiero teraz udało jej się podsumować miniony rok. W niezwykle osobistym wpisie gwiazda wyznaje, że pogodziła się z utratą dziecka, które byłoby "skazane na niewłaściwy dom".
 • Tabletki na dłoni
  Agnieszka S. i Arkadiusz P. odpowiedzą przed sądem za internetową sprzedaż "pakietów poronnych", na których mieli zarobić co najmniej 130 tys. zł.
 • Edyta Górniak
  Edyta Górniak 14 listopada będzie obchodziła 45. urodziny. Podsumowując miniony rok gwiazda wyznała, że obfitował on w wiele trudnych doświadczeń, w tym utratę upragnionej ciąży.
 • Ciąża
  Niewydolność szyjki macicy jest najczęstszą przyczyną przedwczesnych porodów i poronień. Najskuteczniejszą metodą, która pomaga donosić ciążę jest założenie szwu okrężnego TAC, czyli tzw. taśmy.
 • Zagrożona ciąża
  O tych przywilejach rzadko się mówi, ale warto je znać.
 • Kobieta ma problem
  Do jakich informacji ma prawo kobieta? Dlaczego ważne jest ustalenie płci dziecka? Prawniczka Katarzyna Łodygowska powiedziała też, jaka pomoc powinna być zagwarantowana dla kobiety w szpitalu.
 • Kobieta leży w łóżku
  Z medycznego punktu widzenia poronienia to mechanizm doboru naturalnego, w trakcie którego usuwane są zarodki z wadliwymi genami. Na 100 zapłodnionych komórek rodzi się około 30 dzieci. Do największej liczby poronień dochodzi przed zagnieżdżeniem zarodka (około 50 proc. przypadków) i tuż po implantacji (do 25 proc.). Czasem dochodzi do niego tak wcześnie, że pojawiające się krwawienie kobieta odbiera jako spóźnioną miesiączkę (tzw. ciąża biochemiczna). Przedstawiamy najważniejsze czynniki wpływające na poronienia.
 • Poród
  Kobieta, która straciła dziecko, nie powinna przebywać w sali razem z innymi ciężarnymi lub kobietami, które urodziły zdrowe dzieci - to jeden z zapisów standardów opieki okołoporodowej w sytuacji niepowodzeń położniczych, które weszły w życie 1 czerwca.
 • Badanie krwi
  Nawracające poronienia samoistne, występowanie schorzeń o podłożu genetycznym w rodzinie czy niepłodność partnerska o nieznanej przyczynie to najczęstsze wskazania do wykonania badania kariotypu z limfocytów krwi obwodowej. Wynik ma szczególne znaczenie dla par starających się o potomstwo - pozwala na świadome podjęcie decyzji o ciąży i ewentualne podjęcie działań ograniczających występowanie wad genetycznych u dziecka.
 • Kobieta w ciąży trzyma wyniki badania USG
  Dla kobiety, która poroniła, kolejna ciąża jest trudnym doświadczeniem, a towarzyszący jej strach często przysłania radość oczekiwania. Dowiedz się, jak radzić sobie ze stratą, co zrobić żeby zwiększyć szanse na szczęśliwe rozwiązanie i dlaczego pierwszy trymestr jest taki ważny.