• Synod biskupów w Watykanie
  Kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów modliło się w południe na Placu św. Piotra z papieżem Franciszkiem w intencji zainaugurowanego dziś rano synodu biskupów na temat rodziny. Papież wezwał do szczególnej troski o dzieci - ofiary głodu, porzucenia, wojen i wyzysku.
 • Brzuch
  Jeżeli jesteś otyły i planujesz spłodzić potomka, powinieneś zrzucić zbędne kilogramy, gdyż w przeciwnym razie twoje dzieci i wnuki odziedziczą zbyt duży obwód talii, a także zaburzenia metaboliczne!
 • Znalezienie „złotego środka” w wychowaniu to klucz do ojcowskiego sukcesu
  Nasze dorosłe życie kształtuje się od samych narodzin. Doświadczenia z dzieciństwa, nawet te, które istnieją tylko w naszej podświadomości, kreują naszą osobowość i późniejsze relacje z otoczeniem. Droga do mądrego ojcostwa rozpoczyna się już w bardzo młodym wieku.
 • Lenistwo jest zapisane w genach
  Uwielbiasz wylegiwanie się przed telewizorem? Lubisz uciąć sobie małą drzemkę na kanapie? Nic na to nie poradzisz, taki już jesteś. A dokładnie - takie masz geny.
 • „Darem najbardziej znaczącym jest dar z samego siebie”. Czy zawsze tak jest?
  Od jakiegoś czasu przedstawiciele banków spermy przeczesują akademiki i studenckie kampusy w poszukiwaniu przystojnych, atletycznie zbudowanych mężczyzn z wysokim IQ. Faceci, którzy przejdą kwalifikacje otrzymują interesującą propozycję.
 • Produkujesz 50 tysięcy plemników na minutę. Nie daj sobie wmówić, że nic w życiu nie robisz
  Naukowcy od lat próbują stworzyć idealną metodę antykoncepcji dla mężczyzn. Kobiety, mimo tylko jednej komórki jajowej w miesiącu, mają ogromny wybór zabezpieczeń przed ciążą, a mężczyznom w  XXI wieku wciąż pozostaje jedynie prezerwatywa. Co zrobić z 500 mln plemników w jednej porcji nasienia? Wbrew pozorom, sposobów może być kilka.
 • W świetle obecnego prawa, dysfunkcje natury psychologicznej, stanowiące zagrożenie dla małżeństwa bądź przyszłego potomstwa wykluczają możliwość zawarcia związku małżeńskiego
  Zakaz zawierania małżeństw przez niepełnosprawnych umysłowo jest niezgodny z prawami człowieka.
 • Nadmiar i niedobór soli w diecie ciężarnej może być groźny dla płodu
  Nie koniec doniesień na temat wpływu soli na zdrowie. Po tym jak naukowcy obalili mit dotyczący szkodliwości soli, inni uczeni dowodzą, że ta popularna kuchenna przyprawa jest wyjątkowo groźna dla płodu. Zarówno gdy w diecie ciężarnej jest jej nadmiar, jak i niedobór.