• Trening
  Zalecenia dot. farmakologicznego obniżania stężenia testosteronu u kobiet czy zgody na startowanie tylko w określonych dyscyplinach to nonsens prowadzący sport na manowce - ocenił w rozmowie prof. Marek Mędraś, endokrynolog i androlog.
 • Badanie poziomu testosteronu
  - To jest męski król hormonów, który decyduje o tym, że mężczyzna jest prawdziwym mężczyzną - powiedziała o testosteronie dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach. - Mężczyzna, który ma dużo testosteronu, może sobie pozwolić być opiekuńczym, on jest tym wspaniałym mężczyzną, opiekunem kobiety - dodała lekarz medycyny męskiej. - To jest też hormon humoru męskiego - podkreśliła. Jak dbać o ten hormon?
 • Mężczyzna u lekarza
  Kiedy testosteron może być zastosowany jako lek? Czy jest to bezpieczna terapia? Do czego może się przyczynić niski poziom testosteronu?
 • Papryczka chilli
  Mężczyźni, w których buzuje testosteron, przepadają za bardzo pikantnymi potrawami. To właśnie hormony dyktują kulinarne upodobania panów.
 • Otyły chłopiec w przyszłości może być bezpłodnym mężczyzną
  Choć dla nastolatków otyłość wiąże się przede wszystkim z nieatrakcyjnym wyglądem i gorszą kondycją fizyczną, tak naprawdę nadwaga ma dużo poważniejsze skutki zdrowotne. Naukowcy wykazali właśnie, że otyli chłopcy w dorosłości ryzykują bezpłodnością i impotencją.
 • Aby przeżyć kolegów, trzeba się wykastrować?
  Mamy dla ciebie dwie wiadomości. Dobra - możesz z powodzeniem przeżyć 100 lat. Zła - musiałbyś z czegoś zrezygnować. Mamy więc wątpliwość, czy zdecydujesz się na taką długowieczność...
 • Ćwiczenia poprawiają męskie libido
  Lekarze przeprowadzili badania z udziałem 900 mężczyzn, którzy chcieli ustrzec się przed cukrzycą. Przy okazji odkryli, że ta profilaktyka rewelacyjnie wpływa na życie erotyczne panów – zwiększa ich potencję i potęguje erekcję. Zobacz.