• Młodzi ludzie siedzą na schodach
  Wszyscy mamy poczucie, że pozycja polskiej nauki w światowych rankingach jest niedoszacowana. Wpływ na to ma m.in. niewłaściwe raportowanie danych, jak również niższe noty oparte o ankietowe badanie reputacji uczelni - powiedział szef resortu nauki Jarosław Gowin.
 • Wolność prasy nigdy nie była tak zagrożona z powodu ataków na media, rozpowszechniania fałszywych informacji, stosowania represji i triumfalizmu polityków rządzących twardą ręką - ostrzegli w środę Reporterzy bez Granic. Polska spadła w klasyfikacji o 7 miejsc.
 • Agnieszka Radwańska
  Agnieszka Radwańska zajmuje czwarte miejsce w najnowszym notowaniu światowego rankingu tenisistek. W czołówce bez zmian - prowadzi Amerykanka Serena Williams, przed Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber oraz Hiszpanką Garbine Muguruzą.
 • Reprezentacja Polski
  Reprezentacja Polski awansowała z 27. na 16. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). To wyrównanie najlepszego wyniku. Tak wysoko biało-czerwoni byli dziewięć lat temu, za kadencji holenderskiego trenera Leo Beenhakkera.
 • George Friedman
  Polska będzie znaczącą potęgą w regionie, a powody, dla których tak się stanie, są dwa. Jest to słabość Rosji oraz uzależnienie niemieckiej gospodarki od eksportu towarów - mówi PAP amerykański politolog George Friedman.
 • Fizyczne niedopasowanie
  Najtrudniejszy "pierwszy raz", a potem powinno być coraz łatwiej... przynajmniej w teorii. W praktyce okazuje się, że umiejętności partnerów nie spotykają się z ich seksualnymi oczekiwaniami, a (w zamyśle) upojna i romantyczna noc bardziej przypomina nieudany film dla dorosłych...
 • Sypialnia
  Sny znajdują się wśród zainteresowań szerokiego kręgu ekspertów, zaczynając od naukowców, kończąc na wróżbicie Macieju. Po popularnych sennikach, kursach snu świadomego przyszła pora na... "wywoływanie" snów erotycznych.
 • Złotówka
  Jak wynika z sondażu TNS Polska, dla polskiego społeczeństwa posiadanie spokojnej pracy jest ważniejsze niż pieniądze. Podobnie, dobrą atmosferę w pracy stawiamy nad własna pozycję.