Pół kraju pustoszeje. Polacy uciekają przed biedą
06 sierpnia 2012 Śląsk traci mieszkańców, najbardziej zyskuje Mazowsze. Sześć spośród szesnastu polskich województw ma poważny problem – liczba ich mieszkańców się kurczy. Między 2002 a 2011 r., kiedy odbywały się narodowe spisy powszechne, ubyło im od kilku do ponad 100 tys. mieszkańców.