• Kobieta w pracy
  Rozwój osobisty, awans zawodowy i związany z nim wzrost wynagrodzenia to czynniki, które motywują nas do pracy. Niekiedy jednak zdarza się, że praca zaczyna dominować nad innymi aspektami życia.
 • Kobieta wśród sterty dokumentów
  W Polsce, podobnie jak w Niemczech, rozwija się pracoholizm oraz inne uzależnienia behawioralne - powiedział PAP prezes stowarzyszenia KoLiber Robert Iwanicki.
 • Mężczyzna pracuje
  Od świtu do nocy. Na dwóch zmianach, biorąc nadgodziny i dodatkowe zlecenia. Żeby spłacić kredyt, żeby dorobić, żeby w końcu nie wypaść z obiegu. Pracujemy do granic wytrzymałości. Bo chcemy.
 • Mężczyzna
  Psychologowie szacują, że 5 proc. pracowników może być pracoholikami. Ponieważ nie jest to duży odsetek, często problem jest bagatelizowany – podkreśla psycholog Igor Rotberg. Pracoholizm często mylony jest z pracowitością, nie ma jednak wiele wspólnego z liczbą godzin spędzanych w pracy. Pracoholik to osoba patologicznie skoncentrowana na pracy, o niskiej samoocenie, dlatego bierze na siebie kolejne obowiązki tylko po to, by spełnić oczekiwania szefa.
 • Mężczyzna marzy o wakacjach
  Za granicą robi karierę od kilku lat, do Polski zawitał niedawno. Downshifting – bo o nim mowa – szybko zdobywa nowych zwolenników. Czym jest? W dosłownym tłumaczeniu oznacza redukcję biegów w samochodzie; polskiego odpowiednika tego pojęcia wciąż nie ma. W praktyce to "zwalnianie zawodowego tempa na rzecz pracy mniej prestiżowej i za mniejsze pieniądze, lecz dającej więcej zadowolenia i wolnego czasu", jak donosiły media.
 • Świąteczne zachowania, które świadczą o tym, że masz problem z pracoholizmem
  Przyzwyczajenie do pracy, a konkretnie do jej nadmiaru może naprawdę skutecznie uniemożliwiać nie tylko funkcjonowanie na co dzień, ale szczególnie w takich chwilach jak święta. Dowiedz się, czy Ty też cierpisz na "syndrom odstawienia od biura".
 • Praca w korporacji
  Tak jak każde uzależnienie, stopniowo wyniszcza człowieka fizycznie i psychicznie. Mowa o pracoholizmie.
 • Praca nocą
  W obliczu wysokiego poziomu bezrobocia w naszym kraju wiele osób jest w stanie poświęcić naprawdę dużo, aby zdobyć bądź utrzymać posadę. Nadgodziny, przynoszenie pracy do domu – w pewnym monecie staje się normą. Czy to oznacza, że coraz więcej osób cierpi na pracoholizm? A jeśli tak, czy rzeczywiście jest to coś złego?
 • Czy uzależnienie od pracy jest groźne?
  Przyczynia się do wielu groźnych chorób a nawet może prowadzić do śmierci. Pracoholizm dotyka coraz większej liczby osób, w tym głównie przedsiębiorców. Grozi również osobom nadmiernie ambitnym.
 • Pracoholizm to groźna choroba
  Tak jak każde uzależnienie, stopniowo wyniszcza człowieka fizycznie i psychicznie. Mowa o pracoholizmie. 12 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Pracoholików, który ma na celu zwiększenie świadomości na temat tej choroby.