• Korytarz w przychodni
  Lekarze z przychodni specjalistycznych coraz częściej dostają propozycje pracy na kontrakcie, z którego muszą sfinansować zlecone pacjentowi badania.
 • Niemiecka firma musi wypłacić zaległe pobory w wysokości 50 tys. euro pracownicy, która przez pięć lat zatrudniona była w charakterze praktykantki, zarabiając miesięcznie 300 euro, bez wynagrodzenia za nadgodziny. Decyzję podjął we wtorek sąd w Monachium.
 • Magdalena Ogórek i Leszek Miller
  "Polityka" sprawdziła, czym wcześniej faktycznie zajmowała się kandydatka Sojuszu na prezydenta. "Opowieści polityków SLD o bogatym doświadczeniu Magdaleny Ogórek w ważnych instytucjach państwowych można włożyć między bajki" - informuje.
 • Zajęcia w czasie studiów
  Siedemnaście uczelni wyższych dostało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju 47,5 mln zł na stworzenie wspólnie z pracodawcami staży dla minimum 30 proc. uczniów z wybranych kierunków. W sumie programem objętych zostanie przynajmniej 4 tys. studentów.
 • Nauka języków
  Nieskuteczna nauka języka, brak efektów i ochoty do pogłębiania wiedzy oznaczają problemy podczas praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności. Zbliżają się wakacje – warto więc poznać skuteczne i przyjemne sposoby na naukę, by na wyjeździe nie zapomnieć „języka w gębie”.
 • Staże w największych firmach teleinformatycznych mają zachęcić młodych inżynierów-kobiety do pracy w branży. Studentki i absolwentki kierunków związanych z elektroniką i informatyką będą musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez firmy –  partnerów konkursu. To kolejna po akcji „Dziewczyny na Politechniki” akcja promująca zawody techniczne wśród maturzystek i studentek. 
 • Małgorzata Rozenek, jak sama wyznaje, do perfekcjonizmu dąży nie tylko na ekranie, ale i w życiu prywatnym. Czy ten pęd do doskonałości celebrytka wyniosła ze szkoły baletowej, w której nauczyciele stosowali dość kontrowersyjne techniki nauczania?
 • Oto idealny pracownik: przyniesie, poda, pozamiata. Nie trzeba mu płacić. I nie próbuje się buntować. No bo jak, skoro wciąż prawie nic nie potrafi.
 • Studenci
  Studencie! Masz możliwość wzbogacić doświadczenie zawodowe w m.in. w takich krajach jak: Meksyk, Włochy, Senegal, Indonezja, Malezja, Brazylia, Chiny, Ukraina, Indie czy na Bałkanach. Wszystko za sprawą AIESEC Kielce.
 • Inżynieria materiałowa, chemia, budownictwo, mechanika i budowa maszyn - te i 12 innych kierunków znalazło się na liście kierunków uznanych za strategiczne dla rozwoju Polski. Zobacz, które uczelnie zwyciężyły w konkursie i gdzie na studentów czekać będą bonusy.