• Sukces prokuratury i policji ogłosił minister sprawiedliwości
  Zabezpieczyliśmy kwotę 1 mld 400 mln zł należących głównie do karteli narkotykowych w związku z handlem kokainą i narkotykami na skalę międzynarodową oraz w związku z praniem brudnych pieniędzy - poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
 • pieniądze banknoty
  Przestępcy korzystają z ochrony własności gwarantowanej przez prawo i co roku piorą w tym kraju od 100 do 130 mld dolarów. Prawie wszystkim uchodzi to bezkarnie – wskazuje najnowszy raport.
 • skolopendra
  Stołeczni strażnicy miejscy otrzymali nietypowe zgłoszenie. Po mieszkaniu na warszawskiej Pradze-Południe miał biegać "bardzo podejrzanie wyglądający robak". Okazało się, że z prania wypełzła skolopendra paskowana. Po odłowieniu została przewieziona do zoo.
 • Kobieta przy pralce
  W poniedziałkowym programie "Dzień dobry TVN" Piotr Koluch, który zajmuje się testowaniem i porównywaniem produktów, wypowiedział się na temat legendy niemieckiego proszku do prania.
 • Zygmunt Chajzer
  Znany prezenter po 14 latach reklamowania proszku do prania przestał być twarzą popularnego produktu. Ciężko to przeżył. Ale zamiast się załamać, postanowił wprowadzić na rynek... własny proszek. - Jest szansa na powodzenie - zapewnia Zygmunt Chajzer.  
 • Pranie
  Pranie i prasowanie nie należą do ulubionych obowiązków Polaków. Producenci odzieży starają się nam pomóc, umieszczając swoje zalecenia na metkach ubrań. Czy potrafimy odczytać te współczesne hieroglify? Z najnowszego badania przeprowadzonego na zlecenie Pralniomatów Hi’Shine wynika, że praktycznie wszyscy znają dobrze przynajmniej jeden symbol, ale tylko 43% z nas zwraca na nie uwagę i stara się stosować do zaleceń.
 • Piersi
  Czas na rachunek sumienia! Jak często pierzesz biustonosze? Czy zdarza Ci się nosić jeden egzemplarz dzień po dniu? Przez ile nocy sypiasz w jednej piżamie? Garść wiedzy, która sprawi, że prawdopodobnie pójdziesz włączyć pralkę...
 • Więcej prania pieniędzy
  W ciągu ostatnich pięciu lat przestępcy usiłowali wyprać 6,7 mld zł. Kwoty rosną w zawrotnym tempie - w ciągu kilku lat ponaddziesięciokrotnie - donosi "Rzeczpospolita", powołując się na raport Prokuratury Generalnej.
 • To jedno z największych i najpoważniejszych oszustw w ostatnich latach. Azjatycka mafia sprowadzająca do Polski m.in. ubrania, sprzęt RTV i AGD nie płaciła podatków, a zyski transferowała za granicę.
 • Kłótnia między partnerami
  Konflikty i kłótnie zatrują nawet największą miłość i namiętność. Co najczęściej staje się zarzewiem konfliktu i dzieli kochanków, pełniąc rolę miłosnej kości niezgody? Nie chodzi bynajmniej ani o pieniądze, ani o seks... Prozaiczną prawdę ujawniły nowe badania.