Dopłata do żłobka bez podatku28 lipca 2011 Od dofinansowania do żłobka lub klubu dziecięcego, które pracodawcy przekazują pracownikom, nie trzeba płacić PIT. Zwolnienie obowiązuje bez względu na kwotę dopłaty.
PO chce uchwalić tzw. drugą ustawę deregulacyjną27 lipca 2011 Szef komisji Przyjazne Państwo Adam Szejnfeld (PO) powiedział w środę, że Platforma jest zdeterminowana, aby do końca kadencji uchwalona została ustawa, która ma likwidować bariery prawne i niektóre uciążliwe obowiązki administracyjne nakładane na firmy i obywateli.
Podział majątku nie podlega opodatkowaniu27 lipca 2011 Mąż i żona, podpisując umowy o podział majątku wspólnego, nie muszą tego zgłaszać w urzędzie skarbowym. Umowy te nie podlegają opodatkowaniu.
Dodatkowy urlop macierzyński? Złóż wniosek na czas27 lipca 2011 Pracownica, która chce skorzystać z dodatkowego urlopu macierzyńskiego, musi złożyć pracodawcy wniosek w tej sprawie co najmniej siedem dni przed jego rozpoczęciem.
Ostrzejsze kary za uniemożliwianie kontaktów z dzieckiem już od sierpnia27 lipca 2011 Jeżeli matka będzie utrudniała ojcu kontakty z dzieckiem, to sąd najpierw zagrozi, że nałoży na nią karę. Gdy to nie poskutkuje, wówczas sąd nakaże zapłatę tej kary.
Polityczna burza po odrzuceniu ustawy o walce z homofobią27 lipca 2011 Polityczną burzę we Włoszech wywołało odrzucenie przez Izbę Deputowanych projektu ustawy o uznaniu za dodatkową okoliczność obciążającą przestępstw popełnionych na tle homofobii. Opozycja proponowała, by motywy te uznać za przejaw "nienawiści i dyskryminacji".
Jaka jest odpowiedzialność podatkowa członków rodziny?26 lipca 2011 Członkowie rodziny stale współpracujący z podatnikiem przy prowadzeniu działalności gospodarczej i osiągający z tego tytułu korzyści majątkowe mogą być pociągnięci do odpowiedzialności podatkowej za zaległości podatkowe firmy. Dotyczy to także małżonków mających rozdzielność majątkową lub będących w separacji.
Obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny wygasa po rozwodzie25 lipca 2011 Z chwilą uprawomocnienia się wyroku orzekającego rozwód, obowiązek przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny wygasa.
Rodziny zastępcze zwolnione z podatku od spadków i darowizn25 lipca 2011 Osoby prowadzące rodzinny dom dziecka lub tworzące rodzinę zastępczą będą zwolnione z podatku od spadków i darowizn.
Rywal Blattera dożywotnio wykluczony ze struktur FIFA23 lipca 2011 Katarczyk Mohamed Bin Hammam, który miał być rywalem Seppa Blattera w wyborach na prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA), został dożywotnio wykluczony ze wszystkich struktur futbolowych - postanowiła w sobotę Komisja Etyki FIFA.