Gospodarka współdzielenia, czyli co premier ma na myśli06 stycznia 2018Państwo nowego Ubera nam nie stworzy, ale może wziąć na siebie ryzyko porażki, jakie niesie w sobie każdy innowacyjny pomysł. By wszystkim żyło się kiedyś lepiej
Pawłowicz o Morawieckim po jego wypowiedzi ws. uchodźców: Rozwścieczył nas29 grudnia 2017Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz w dosadnych słowach skomentowała wywiad, jakiego Kornel Morawiecki udzielił "Rzeczpospolite".
Niemcy zbadają limuzynę Beaty Szydło. Z jaką prędkością jechało rządowe Audi?28 grudnia 2017Jest gotowa rekonstrukcja głośnego wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu. Jednak kluczowe dla wskazania osób odpowiedzialnych za wypadek mogą się okazać badania biegłych z Niemiec - podaje "Rzeczpospolita".
Premier Morawiecki zdradził, kiedy może dojść do zmian w jego rządzie27 grudnia 2017Jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu to po święcie Trzech Króli, w krótkim terminie po tej dacie, będziemy mogli poznać już wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.
W Komitecie Społecznym Morawiecki podlega Szydło. Chyba, że... przyjdzie Morawiecki27 grudnia 2017Kto rządzi w Komitecie Społecznym Rady Ministrów, na którego czele stanęła wicepremier Beata Szydło? Z zarządzenia szefa rządu wynika, że jego przewodnicząca, chyba że na posiedzeniu pojawi się jej przełożony. A pojawiać się powinien - bo jest jego... członkiem.
Świąteczne życzenia od premiera Morawieckiego. Przytoczył słowa Cypriana Kamila Norwida23 grudnia 2017Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas ciepła, radości i nadziei, czas budowania tego, co najważniejsze, życzliwości, bliskości, szacunku - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Życzył także "spełnionej nadziei na lepsze jutro".
Premier Morawiecki powoła nowego ministra. Ma zająć się smogiem22 grudnia 2017Jest już znane nazwisko kandydata – informuje RMF FM.
Burza po słowach premiera Morawieckiego dla "Washington Examiner". KRS: Tezy działają na szkodę Polski20 grudnia 2017Przeciwko "niepopartym żadnymi dowodami oskarżeniom wobec sądów i sędziów", formułowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego zaprotestowała w środę w przyjętym stanowisku Krajowa Rada Sądownictwa. Według KRS, takie tezy "znieważają i działają na szkodę" Polski.
Rzecznik Sądu Najwyższego do Morawieckiego: Teza o dominacji w SN sędziów okresu komunizmu jest chybiona19 grudnia 2017Rzecznik Sądu Najwyższego odniósł się do ostatnich wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego na temat SN i sądownictwa w Polsce. Michał Laskowski skomentował m.in. niedawny artykuł Morawieckiego w portalu "Washington Examiner".
Samochody autonomiczne w Polsce. Liroy-Marzec chce zmian w prawie i przyciska Morawieckiego19 grudnia 2017Poseł Piotr Liroy-Marzec na tropie poczynań rządu. Jego najnowsza interpelacja do premiera Mateusza Morawieckiego dotyczy samochodów autonomicznych. "To wymaga pilnego rozpoczęcia prac nad zmianami w kodeksie drogowym i prawie ubezpieczeniowym" - mówi dziennik.pl parlamentarzysta.