Nowy Sejm rozpoczął obrady
08 listopada 2011Od odegrania hymnu
rozpoczęło się inauguracyjne
posiedzenie Sejmu VII kadencji wybranego 9 października.
Otworzył je marszałek senior Józef Zych (PSL), powołany przez
prezydenta spośród najstarszych wiekiem posłów. Do Sejmu przybyli prezydent Bronisław Komorowski i premier
Donald Tusk oraz m.in. b. prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander
Kwaśniewski, a także b. premier Tadeusz Mazowiecki, b.
marszałek Sejmu Wiesław Chrzanowski,
przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Na początku posiedzenia Bronisław Komorowski wygłosił
orędzie. Następnie marszałek senior przeprowadził ślubowanie
posłów.