• "Seria Niezgodna: Wierna"
  Na ekranach polskich kin prawdziwy wysyp nowości. Spośród premier tego weekendu wybraliśmy więc 10 najciekawszych propozycji. Zobaczcie, co jest grane i co zobaczyć warto...
 • "Ave, Cezar!" (reżyseria Joel Coen, Ethan Coen)
  Premiery tego weekendu proponują widzom podróże w czasie… Do lat czterdziestych i pięćdziesiątych można się wybrać z bohaterką oscarowego (trzy nominacje) "Brooklynu", gwiazdami fantastycznego show braci Coenów i ocalałą z Holokaustu żydowską dziewczynką z filmu Michała Szczerbica. Zadowoleni będą też miłośnicy kina artystycznego i dzieciaki, przed którymi swoje podwoje otwiera kolorowy "Zwierzogród". Co dokładnie jest grane w polskich kinach? Zobaczcie w naszej galerii, bo jest w czym wybierać.
 • "Listy do M. 2"
  Jeszcze więcej gwiazd i jeszcze lepszy start w kinach. "Listy do M 2" swój pierwszy sukces frekwencyjny zanotowały przed wejściem do regularnej dystrybucji – film Macieja Dejczera na pokazach przedpremierowych zobaczyło więcej widzów (68 000) niż nowego Bonda. Czy inne premiery tego weekendu w Polsce mają ze świąteczną komedią romantyczną jakiekolwiek szanse? Tym bardziej, że to ambitne, wymagające, a często także nagradzane opowieści...
 • "Crimson Peak. Wzgórze krwi" (reżyseria: Guillermo del Toro)
  W wyborczy weekend na ekranach polskich kin debiutuje osiem premier z naszym kandydatem do Oscara włącznie. Co więc warto zobaczyć, a co całkowicie skreślić? Podpowiadamy.
 • "Hotel Transylwania 2" (reżyseria: Genndy Tartakovsky)
  Gangster, linoskoczek, wampir, performer, morderca – oto bohaterowie filmowych opowieści debiutujących w tym tygodniu na ekranach polskich kin. Podpowiadamy, na którą z nich warto wybrać się do kina?
 • "Kryptonim U.N.C.L.E." (reżyseria: Guy Ritchie)
  Nieźli agenci z "Kryptonim U.N.C.L.E." już podbili serca widzów na świecie. Teraz czas na Polskę, bo ich urokowi naprawdę trudno się oprzeć… W cieniu nowego filmu Guya Ritchiego na ekrany wchodzi jeszcze pięć produkcji. Czy równie udanych?
 • "Mission: Impossible – Rogue Nation" (reżyseria: Christopher McQuarrie)
  Tom Cruise potrafi wszystko, więc i na afrykańskie upały w Polsce znalazłby pewnie jakiś sposób (przynajmniej w filmie). Najprostszy to relaksujący sens w zaciemnionej, najlepiej klimatyzowanej sali kinowej. Tym bardziej, że na ekrany wchodzi kilka głośnych i oglądania wartych produkcji…
 • "Ted 2" (reżyseria: Seth MacFarlane)
  Pogoda nas nie rozpieszcza, więc ratunkiem na nudę może stać się kino. Na polskich ekranach debiutuje pięć produkcji. Co wybrać?
 • "Terminator: Genisys" (reżyseria: Alan Taylor)
  Minionki czy piątka kompanów z głowy nastoletniej Riley: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek – oto jest pytanie, przed którym niejeden dzieciak i dorosły stanie. A na świetnych animacjach przecież gorących premier nie koniec, bo do akcji wkracza prezydent Samuel L. Jackson, znów wielki Al Pacino i sam Terminator, odradzający się jak Feniks z popiołu i tytułu filmu Christiana Petzolda. Oto przegląd kinowych premier najbliższych dni.
 • "Najdłuższa podróż"
  W ten weekend w polskich kinach rządzić będą dinozaury z "Jurassic World". Ale w ich ogromnym cieniu na ekrany wchodzi jeszcze kilka ciekawych produkcji z głośnym "Timbuktu" na czele. Oto przegląd nowości. Oczywiście, w filmowym skrócie.