Komorowski oprowadzał po Krakowie prezydenta Niemiec08 września 2011 Od spaceru po krakowskim Starym Mieście wizytę w Polsce rozpoczął w czwartek wieczorem prezydent Niemiec Christian Wulff. Towarzyszył mu prezydent Bronisław Komorowski.
Komorowski: Europejskość opiera się na tożsamości kulturowej 08 września 2011 Otwierając w czwartek Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że "europejskość zawsze oparta była przede wszystkim o tożsamość kulturową".
Komorowski: Wyborcy z sympatią bliżej PiS też mi ufają08 września 2011 Jest niekwestionowanym liderem w rankingu zaufania do polityków. W ostatnim badaniu zanotował najlepszy wynik odkąd został prezydentem. Bronisław Komorowski podkreśla, że sympatycy PiS także mu zaufali.
Ten kraj tonie w oceanie. Platforma ochroni wszystkich mieszkańców07 września 2011 Prezydent Kiribati, wyspiarskiego państwa, które za sprawą zmian klimatycznych może w ciągu 50 lat całkowicie zniknąć pod wodami Pacyfiku, zapowiedział w środę, że planuje przenieść mieszkańców na wielką pływającą platformę.
Bat na niesolidnych urzędników06 września 2011 Dzięki nowemu prawu administracja publiczna nie będzie mogła dłużej mylić się bezkarnie - pisze Andrzej Jankowski.
Prezydent chce reform. A w wyborach jest po cichu05 września 2011 Prezydent Bronisław Komorowski po wyborach zamierza pogonić rząd do reform. Oficjalnie deklaruje, że nie będzie angażował się w kampanię wyborczą, ale po cichu wspiera niektórych posłów PO - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
"Cała Polska ma za co dziękować rolnikom"04 września 2011 Polscy rolnicy przyczynili się do tego, że nasz kraj stosunkowo łagodnie przeszedł przez kryzys gospodarczy - mówił podczas Dożynek Jasnogórskich prezydent Bronisław Komorowski. "Ma za co dziękować polskim rolnikom cała Polska" - podkreślił.
Miedwiediew krytykuje OBWE za "polityczne podejście" do wyborów03 września 2011 Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oskarżył w sobotę Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR) o "jawne demonstrowanie politycznego podejścia" do oceny wyborów na terytorium Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).
Oto najbardziej zaufany polityk w Polsce. Ma rekordowy wynik02 września 2011 Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu ufa 70 procent Polaków - wynika z najnowszego sondażu CBOS. To najlepszy wynik Komorowskiego od czasu objęcia prezydentury. Na drugim miejscu znalazł się premier Donald Tusk (52 proc.), na trzecim - wicepremier Waldemar Pawlak (49 proc.).
Biało-czerwona pikieta. Tysiące ludzi pod siedzibą prezydenta02 września 2011 Blisko dwa tysiące ludzi uczestniczy w Wilnie w wiecu przed urzędem prezydenckim. Protestujący domagają się odwołania przyjętej w marcu ustawy o oświacie, która - ich zdaniem - uderza w polskie szkoły.