• Wysypka na skórze
  Jedne są niegroźne i szybko mijają po zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji. Drugie zaś mogą wskazywać na groźną chorobę, wymagającą leczenia. Warto wiedzieć, jak odróżnić te zmiany na skórze. Czym są potówki, a czym wysypka?
 • Len
  Czy jest możliwe, aby ubrania wspomagały leczenie chorób skórnych? Polscy naukowcy udowodnili, że tak. - Len jest najbardziej przyjazny człowiekowi, posiada właściwości antybakteryjne - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" prof. Małgorzata Zimniewska z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Jak nałożono ekstrakty z leczniczych roślin na ubrania?
 • Jak leczyć trądzik?
  Polacy zgłaszają się do dermatologa z różnymi problemami skórnymi, ale dominującą przypadłością wśród pacjentów dermatologicznych jest trądzik. Jak powinno przebiegać leczenie tego powszechnego schorzenia, by przyniosło pożądany efekt?
 • Dłonie
  Gładkie lub chropowate guzki na dłoniach, twarzy lub stopach, w cielistym lub brunatnym kolorze, to tak zwane kurzajki. Jak się je leczy i czy można im zapobiegać?
 • Jak leczyć łuszczycę?
  Na całym świecie aż 180 milionów ludzi choruje na łuszczycę, a częstotliwość jej występowania zależy od regionu geograficznego. Światowej sławy specjalista od łuszczycy dr Michael Tirant podczas konferencji prasowej w Polsce wyjaśnił, że ma to związek z dwiema grupami czynników, wywołujących tę chorobę.