• Problemy łóżkowe
  Ponad 20 procent par w Polsce i na świecie boryka się z niepłodnością. U połowy z nich problem leży po stronie mężczyzn.
 • Kobieta z noworodkiem
  Narodziny 80 dzieci i 143 ciąże - to bilans niespełna dwóch lat działania miejskiego programu in vitro w Łodzi. Dotychczas zgłosiło się do niego prawie 550 par. Co roku na dopłaty do procedur wspomaganego rozrodu miasto wydaje milion złotych.
 • Komórka jajowa i plemniki
  Badania amerykańskich naukowców dowodzą, że jedną z ważniejszych przyczyn zaburzeń płodności mężczyzn może być stres… ich plemników. Mowa oczywiście nie o emocjonalnym napięciu, ale o szkodliwym działaniu reaktywnych form tlenu. Tak zwany stres oksydacyjny może negatywnie wpływać nie tylko na liczbę i ruchliwość plemników, ale także obniżać jakość ich materiału genetycznego. Źródłem problemów są na ogół infekcje i niezdrowy tryb życia.
 • Płacząca kobieta
  Niepłodność psychosomatyczna to coraz częstszy problem wielu Polek. Ciągły stres, napięcie i niepewność sprawiają, że szanse na zajście w ciążę ulegają "zablokowaniu". W ten sposób organizm sygnalizuje, że nie jest to dobry moment na dziecko. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?
 • Test ciążowy
  Co roku niepłodność dotyka ok 1.5 mln par w Polsce. Jak wynika z badań, choroba oraz związany z nią stres rodzi konsekwencje dające się porównać z przeżyciami towarzyszącymi leczeniu nowotworów. Frustracja, stany depresyjne oraz rozpad więzi rodzinnych – to jedne z najczęstszych obciążeń towarzyszących niechcianej bezdzietności. Aby pomóc niepłodnym parom przygotować się do wyzwań związanych z terapią niepłodności, FertiMedica Centrum Płodności opracowała serię autorskich warsztatów psychologicznych.
 • plemniki
  Niepłodność męska to problem ponad połowy par, które bezskutecznie starają się o dziecko – wynika z analizy Światowej Organizacji Zdrowia.
 • Para w łóżku
  Są różne teorie na temat tego, jak zwiększyć płodność i szanse na poczęcie dziecka. Najczęściej powtarzana jest ta, która zakłada wstrzemięźliwość seksualną na początku cyklu aż do czasu tuż przed owulacją. Najnowsze zalecenia są kompletnie inne.
 • Co wpływa na męską płodność?
  Czy większy penis znaczy skuteczniejszy, a magazynowanie nasienia sprzyja zapłodnieniu? Męska płodność jest owiana wieloma mitami, które często nie mają nic wspólnego z prawdą.
 • Para w łóżku
  Niepłodność to problem, z którym zmaga się wiele par – w Polsce jest ich blisko 2,5 mln. Istnieje jednak wiele metod leczenia umożliwiających spłodzenie potomstwa, a niektóre z nich są bardzo proste. Sprawdźmy, jakie są przyczyny niepłodności i co można zrobić, by pomimo trudności powiększyć rodzinę.
 • Kobieta zrobiła test ciążowy
  W Polsce coraz więcej młodych kobiet dotykają problemy z płodnością. Tymczasem nie ma kto przygotować je na taką sytuację. Szkoła pomimo lekcji wychowania do życia w rodzinie, milczy w tym temacie. O tym, żeby był on bardziej widoczny w programie szkolnym przekonani są zarówno lekarze, jak i rodzice nastolatków.