• Protesty organizowane na ulicach Kijowa przez Micheila Saakaszwilego
  Ukraińskie biuro antykorupcyjne NABU w e-mailach rozesłanych do polityków, dziennikarzy i zachodnich dyplomatów akredytowanych w Kijowie przekonuje, że konkurencyjna Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wypowiedziała mu wojnę na wykończenie.
 • Posiedzenie Semu RP.
  Każda nowa ustawa jest próbą rozwiązania problemu związanego z gospodarką, polityką, kulturą czy życiem społecznym. Zawarte w niej propozycje mogą być jednak wykorzystane w praktyce dopiero wówczas, gdy wiele etapów procesu legislacyjnego  (trybu ustawodawczego) przebiegnie pomyślnie. Jaką drogę musi przebyć projekt ustawy, zanim zostanie uchwalony jako oficjalny akt prawny i ogłoszony w Dzienniku Ustaw RP?
 • Timmermans
  Ingerencja Komisji Europejskiej w toczący się obecnie proces legislacyjny dot. wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest przedwczesna - podkreśla w komunikacie MSZ. KE po raz kolejny mówi o dialogu, a w zamian stosuje język ultymatywny, arbitralnie wyznaczając charakter i terminy rozmów - czytamy.
 • Sejm
  To, że w praktyce tak postępowano, wcale nie oznacza, że taka praktyka przeszłaby test konstytucyjności. Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego jest bardzo rygorystyczne, gdy idzie o wpływ faktycznych działań na proces ustawodawczy - mówi w rozmowie z "DGP" prof. Ewa Łętowska. Chodzi o informację na temat rozbieżności między ustawą uchwaloną przez Sejm a przekazaną do prac w Senacie.
 • Komisja Europejska
  "Komisja Europejska nie jest w stanie zrozumieć politycznej wagi sprzeciwu wyrażonego przez 11 państw UE ws. pracowników delegowanych. Absolutnie niczego nie nauczyła się z doświadczenia Brexitu. Polska będzie podtrzymywać swoje stanowisko i stanie się jednym z najbardziej aktywnych państw" - mówi PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański.
 • Posiedzenie Sejmu
  Zdecydowana przewaga projektów poselskich, z których wiele było prezentowanych w Sejmie przez przedstawicieli... rządu. Poza tym nadzwyczajne, nie zawsze uzasadnione tempo prac i generalny brak konsultacji - tak wyglądała praca Sejmu w ciągu pierwszych 100 dni rządu Beaty Szydło. Podsumowało ją Obywatelskie Forum Legislacji działające przy Fundacji Batorego.