• Prof. Kazimierz Kik
  Dla mnie internet to szansa i zagrożenie. Kiedyś musiałem chodzić i prosić się o materiały – teraz mam wszystko. Internet jest zagrożeniem dla demokracji. Jeżeli będzie on oparty na wolnym rynku będzie również zagrożeniem dla narodów - powiedział dla Telewizji Republika prof. Kazimierz Kik, UJK w Kielcach .
 • Prof. Kazimierz Kik
  Decyzja o zwrocie nagród, które otrzymali ministrowie, jest bardzo słuszna, ale spóźniona – powiedział PAP politolog prof. Kazimierz Kik. Odnosząc się do zapowiedzi obniżenia pensji parlamentarzystów, politolog ocenił, że zostanie to przyjęte przez społeczeństwo pozytywnie.
 • Beata Szydło i Mateusz Morawiecki
  W ciągu dwóch lat rząd Prawa i Sprawiedliwości wyznaczył nowe kierunki działania i jako pierwszy w historii III RP przystąpił do realizacji obietnic wyborczych. To dwa udane lata - ocenił rządy PiS politolog prof. Kazimierz Kik.
 • Głosowanie sprawie odwołania Ryszarda Kalisza
  Ryszard Kalisz nie jest już przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości. Zdaniem politologa Kazimierza Kika, odwołanie byłego posła SLD z tej funkcji to pierwszy krok do jego politycznego upadku. Kik powiedział w PR 24, że w polityce siłą człowieka jest to, że reprezentuje partię.